jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۶۶۵۰   ۰۸ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از آغاز برداشت عمومی محصول برنج در همه شهرستان‌های استان خبر داد.

حبیب جهانساز در گفت‌وگو با ایرنا عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 90 درصد مزارع شالیزاری گیلان در مرحله ظهور خوشه تا رسیدگی قرار دارند.

وی یادآور شد: 3000 دستگاه کمباین دروگر و بیش از 800 دستگاه ماشین بسته‌بندی کاه و کلش برای خدمت رسانی به شالیکاران استان آماده شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: خوشبختانه با اقبال عمومی مصرف‌کنندگان کشور به برنج ارگانیگ و با کیفیت داخلی طی چند سال اخیر، همه تولیدات سالانه به بازار مصرف عرضه می‌شود و بر خلاف سالیان گذشته، هیچ برنجی در انبارهای کشاورزان و کارخانه‌داران باقی نمی‌ماند. جهانساز گفت: در سال‌های گذشته به دلیل تبلیغات واهی و گسترده، بیشتر بازار برنج کشور در تصرف انواع برنج خارجی بود که ارزان‌تر از تولید داخلی نیز عرضه می‌شد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر به کمک رسانه‌های گروهی، سطح اطلاعات مردم ارتقا یافته و آنان مصرف برنج ارگانیک با کیفیت داخلی را نسبت به برنج خارجی حتی با قیمت گران‌تر، ترجیح می‌دهند.

به گفته جهانساز، در حال حاضر انواع برنج خارجی از کیلویی 3000 تا 7000 تومان و انواع برنج داخلی نیز از کیلویی 9000 تا 13 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود و در واقع مصرف‌کننده قیمت کیفیت برنج را پرداخت می‌کند و دستش برای انتخاب باز است.

وی گفت: کشاورزان شالیکار نیز از این وضعیت بازار خرسندند، زیرا اطمینان یافته‌اند که برنج داخلی مشتریان خود را دارد و دیگر محصول آنها معطل نمی‌ماند و در بازار رقابت نیز برنج محلی باکیفیت برای همیشه بازی را برده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: گرچه هیچ نیازی به واردات برنج وجود ندارد و بازار کاملا در حالت تعادل است، اما بعید به نظر می‌رسد حتی با ورود برنج‌های خارجی جدید به بازار، این تعادل به هم بخورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر