Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها هرمزگان کد خبر: ۱۰۵۲۴۶۹ ۲۶ تير ۱۳۹۶  |  ۱۸:۴۵

فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان از دستگیری سرگرد قلابی و کلاهبردار «مامورنما» توسط پلیس استان خبر داد.

پلیس قلابی در هرمزگان به دام افتاد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به نام «شهرام حسینی» و به عنوان سرگرد نیروی انتظامی از شهروندان کلاهبرداری می‌کند، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان هرمزگان قرار گرفت.

سردار عزیزاله ملکی در این خصوص توضیح داد: در بررسی ها مشخص شد این فرد طی تماس تلفنی با شماره هایی به صورت اتفاقی و معرفی خود به نام سرگرد حسینی مبنی بر اینکه به همراه خانواده بوده وخودرو وی در (مسیر بندرعباس) خراب شده و نیاز به مبلغی وجه نقد جهت تعمیر دارد و با قول اینکه پس از رسیدن به مقصد وجه ماخوذ را برمی گرداند بدین طریق از شهروندان کلاهبرداری کرده و دیگر پاسخگوی تلفن آنان نبوده است.

با توجه به تعدد شکایات شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان با این شیوه و با اقدامات فنی و اطلاعاتی مشخصات متهم به نام «شهرام- حسینی» شناسایی و خطوط تلفن همراه وی که حدود ۱۰ خط است مورد رد یابی قرار گرفت.

در ادامه با تلاش شبانه‌روزی و با توجه به اقدامات انجام شده محل اختفاء متهم واقع در استان کرمانشاه شناسایی و اکیپی از ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری استان هرمزگان به محل اعزام و با همکاری ماموران پلیس آگاهی کرمانشاه وی را در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.

با بررسی سوابق متهم مشخص شد وی سال ۱۳۹۱ به همین جرم در زندان مرکزی بندرعباس بود، ضمن این که متهم در بازجویی اولیه به بزه انتسابی و کلاهبرداری تلفنی از شهروندان استان هرمزگان و برخی دیگر از استان ها با این شیوه اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: متهم تاکنون به ۶۰ فقره کلاهبرداری اقرار کرده است، در این راستا ۳۵ نفر از مال باختگان استان که قربانی اقدامات و چرب زبانی متقلبانه این متهم با شیوه و شگرد فوق شده بودند شناسایی و مدارک آنان اخذ و پیوست پرونده شد.

به گفته سردار ملکی، در حال حاضر پرونده متهم در شعبه دهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس مطرح و جهت تکمیل تحقیقات و شناسایی شکات در اختیار پلیس است و با حکم دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس تصویر متهم برای آگاهی بزه دیدگان منتشر می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: