jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۴۸۲۸۷   ۱۴ تير ۱۳۹۶  |  ۱۰:۱۱

رئیس جمهور فرانسه برای اثبات تعهد دولت پاریس به راهبرد بازدارندگی هسته ای، ساعاتی را به بازدید از یکی از زیردریایی های اتمی این کشور اختصاص داد.

بازدید رئیس جمهور فرانسه از زیردریایی «مخوف»

به گزارش جام جم آنلاین از بی بی سی، امانوئل ماکرون برای نشان دادن تعهد خود به راهبرد بازدارندگی هسته ای پاریس، با سوار شدن بر یکی از زیردریایی های اتمی این کشور، چندین ساعت از وقت خود را زیر آب گذراند.

گفتنی است طبق گزارش ها، ماکرون ضمن بازدید از زیردریایی مخوف که در آب های فراساحلی منطقه «بریتانی» شناور است، شاهد آزمایش شبیه سازی پرتاب موشک نیز بود.

با فرض جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا که قرار است سال ۲۰۱۹ تحقق یابد، فرانسه تنها کشور عضو این بلوک سیاسی- اقتصادی خواهد بود که از تسلیحات اتمی برخوردار است.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه، پس از اتمام بازدید ماکرون، تصویری منتشر کرد که وی را در کنار زیردریایی اتمی «مخوف» نشان می دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر