jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۴۷۷۸۵ ۱۳ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی ثامن مشهد گفت: کلیسای ده‌دی (مسروپ مقدس) که یکی از آثار ثبت ملی شده در شهر مشهد محسوب می‌شود مرمت و بازسازی خواهد شد.

وفا ثابتی عنوان کرد: با مشارکت ارامنه مشهد 120 میلیون تومان اعتبار به‌منظور مرمت و بازسازی کلیسای ده دی مشهد در نظر گرفته شده است. وی افزود: با نماینده شورای خلیفه گری ارامنه جلسه‌ای داشتیم که طی آن مصوب شد کلیسای مسروپ مقدس بازسازی و مرمت شود این کلیسا 12سال است که در فهرست ملی کشورمان به ثبت رسیده اما تاکنون در حوزه مرمت این بنای تاریخی فعالیتی صورت نگرفته است. ثابتی تصریح کرد: مرمت بام و محوطه داخلی کلیسا، مرمت جداره‌های مشرف به میدان، کف‌سازی و استحکام بخشی بنا از جمله مواردی است که تا پایان شهریور انجام خواهد شد. تنها کلیسای ارامنه مشهد در خیابان امام خمینی حوالی میدان سوم اسفند واقع شده و تنها گنبد سفید و سنگی آن با صلیبی در نوک آن قابل دیدن است. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر