jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۴۶۴۸۱   ۱۰ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۴

شخصیت فانتزی - تخیلی فیلم مرد عنکبوتی از مچ دست خود تار عنکبوت هایی به این سو و آن پرتاب می کرد تا بتواند از آن از ساختمانی به ساختمان دیگر برود.

مرد عنکبوتی واقعی این است! +عکس

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از sciencemag ، آن فقط یک فیلم بود اما جالب است بدانید یک گونه از عنکبوت بدون تخیل هالیوودی و جلوه های ویژه قادر است واقعا تار عنکبوت خود را به فاصله بسیار دوری پرتاب کند و برای خودش لانه بسازد و شکار کند.

این عنکبوت که موسوم به «عنکبوت چوبی» است می تواند تار خود را به فاصله 25 متری هم پرتاب کند و رشته ای دراز برای شکار دیگر حشرات بسازد.

ابریشم عنکبوت قوی ترین فیبر طبیعی روی زمین است حتی قوی تر از فولاد.

این نوع عنکبوت طولانی ترین تارهای عنکبوت را در میان همه گونه های عنکبوت ها می سازد. او حتی از سوی یک رودخانه به سوی دیگر تار عنکبوت می فرستد.

این نوع عنکبوت در ماداگاسکار زندگی می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو