jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۴۳۳۶۵ ۳۰ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

داتسون ردی ـ گو (REDI-GO) را می‌توان از آن‌ دست خودروهایی دانست که با توجه به مقتضیات بازار هند خلق شده‌اند. این خودرو بر مبنای پلتفرم مقیاس‌پذیر خانواده رنو ـ نیسان (کد CMF-A) تکوین و توسعه یافته است. به گزارش پدال، از آنجا ‌که این پلتفرم با رنو کوئید مشترک است، داتسون ردی – گو از پیشرانه‌ای یکسان با این خودرو سود می‌برد، اما در عوض، ارزان‌تر، سبک‌تر و کوتاه‌تر از آن بوده و فاصله کف آن از سطح زمین بیشتر است. ناگفته نماند فاصله کف داتسون ردی ـ گو تا سطح زمین معادل 185 میلی‌متر است که همین ارتفاع شایان توجه به سهولت تردد این خودرو در مسیرهای زبر و ناهموار سخت کمک می‌کند.

در دل نیسان ردی ـ گو یک پیشرانه سه سیلندر 8/0 لیتری بنزینی جای گرفته که توان خروجی آن معادل 53 اسب بخار و گشتاور تولیدی آن برابر با 72 نیوتن متر است. توان حاصل از این پیشرانه به‌واسطه یک گیربکس پنج سرعته دستی به چرخ‌های جلوی این خودرو منتقل می‌شود. میانگین مصرف سوخت نیز معادل 4/4 لیتر در هر ‌صد کیلومتر مسافت است. بهای نیسان ردی ـ گو از رقم 241 هزار و 200 روپیه (حدود 14میلیون تومان) برای تیپ پایه آن شروع و به عدد 364 هزار و 754 روپیه (بیش از 21میلیون تومان) برای تیپ SPORT آن ختم می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر