jamejamonline
استان ها کرمانشاه کد خبر: ۱۰۳۸۴۳۳ ۱۶ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۰:۳۱

فرماندار قصرشیرین از وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع ارتفاعات بازی دراز مشرف بر شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه خبر داد.

ارتفاعات «بازی دراز» آتش گرفت

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا، فرامرز اکبری، زمان وقوع آتش سوزی را دوشنبه شب ذکر کرد و گفت: با وجود تلاش بی وقفه نیروهای امدادی و ارتش، آتش سوزی همچنان ادامه دارد و مهار نشده است.

وی افزود: عملیات گسترده مهار آتش از روز گذشته به محض وقوع آتش سوزی آغاز شده ولی با توجه به گستردگی منطقه، آتش سوزی همچنان ادامه دارد.

اکبری ادامه داد: هنوز میزان خسارت ناشی از وقوع آتش سوزی برآورد نشده و با توجه به شواهد، وقوع آتش سوزی توسط عامل انسانی رخ داده است.

وی تصریح کرد: بلافاصله پس از وقوع آتش سوزی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی به همراه دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران به محل حادثه اعزام شدند و در کنار دیگر عوامل امدادی شهرستان های اطراف و همچنین نیروهای ارتش مشغول اطفای حریق هستند.

فرماندار قصرشیرین گفت: برای مهار آتش سوزی در ارتفاعات بازی دراز درخواست اعزام بالگرد شد که تاکنون این مهم محقق نشده است.

اکبری افزود: این نخستین آتش سوزی طی امسال است که در شهرستان قصرشیرین رخ داده است.
ارتفاعات سخت ‌گذر بازی دراز با قله‌های بلند و شیب‌های تند و بریدگی‌های ممتد از اهمیت ویژه‌ای در منطقه مرزی استان کرمانشاه برخوردار است.

شهرستان مرزی قصرشیرین دارای 161 هزار و 300 هکتار اراضی منابع ملی و طبیعی است که از این میزان 154 هزار و 800 هکتار آن مرتع و 6 هزار و 500 هکتار نیز جنگل کاری است.

شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجموع دارای 396 هزار و 300 هکتار عرصه های منابع ملی و طبیعی هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: