jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۳۶۳۵۷   ۰۹ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از افزایش حدود 7 درصدی سطح زیر کشت لوبیا در مزارع چهارمحال و بختیاری خبر داد.

سیروس بیک‌بکان با اشاره به آغاز کشت لوبیا در مزارع استان، اظهار کرد: سطح زیرکشت لوبیا در سال گذشته 4300 هکتار بوده که به طور متوسط از هر هکتار 7/2 تن لوبیا برداشت شد. وی افزود: از مجموع سطح زیر‌کشت 2350 هکتار لوبیا چیتی، 1200 هکتار لوبیا سفید و 750 هکتار لوبیا قرمز بوده است.

بیک‌بکان با اشاره به افزایش قیمت حبوبات، گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود سطح زیرکشت حدود 4500 هکتار باشد که سطح اختصاص یافته نسبت به سال گذشته 7 درصد افزایش خواهد داشت. وی شهرستان‌های شهرکرد، لردگان، کیار و بروجن را عمده‌ترین مناطق کشت لوبیا در استان دانست./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

تقریبا چهارده ماه از پیدایش ویروس جهانی کرونا در ایران می گذرد و زمانی که وضعیت شهرها به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی قرمز می شوند مسئولین این بی توجهی را از چشم مردم می بینند.

موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر