jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۳۵۵۵۶   ۰۷ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۴۵

کیم جونگ - اون تمام آزمایش های موشکی کره شمالی را از نزدیک تعقیب کرده و با دوربین و دیگر ادوات پیشرفته نظامی مقصد نهایی موشک های پرتاب شده را رصد می کند.

شادمانی های موشکی رهبر کره شمالی +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازعصر ایران، اقدامات و رفتارهای کیم جونگ - اون، رهبر جوان کره شمالی در هفته ها و ماه های گذشته به خاطر صدور دستور انجام آزمایش های موشکی که با مخالفت جامعه جهانی روبروست، زیر ذره بین ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و دیگر قدرت های جهانی است.

رهبر جوان کره شمالی که 5 سالی است پس از مرگ پدرش جانشین او شده، علاقه زیادی به موشک و ادوات جنگی دارد و در هفته های گذشته بارها با صدور دستور انجام آزمایش های موشکی بالستیک، خشم همسایگان و جامعه جهانی را برانگیخته است.

کیم جونگ - اون تمام آزمایش های موشکی کره شمالی را از نزدیک تعقیب کرده و با دوربین و دیگر ادوات پیشرفته نظامی مقصد نهایی موشک های پرتاب شده را رصد می کند.

اغلب این موشک ها به سمت دریای ژاپن یا اقیانوس آرام پرتاب می شود.

ناظران نظامی در آمریکا معتقدند هدف نهایی کیم جونگ - اون رساندن شعاع عملیاتی موشک های بالستیک این کشور به سواحل غربی آمریکاست.

آخرین نمونه از آزمایش های موشکی کره شمالی یکشنبه هفته گذشته و پس از انجام چند نوبت آزمایش غیر موفق موشکی با پرتاب یک موشک میان برد (600 کیلومتر) به سمت دریای ژاپن با موفقیت انجام شد.

در تصاویر آرشیوی زیر وی شادمان از انجام آزمایش های موشک های بالستیک میان‌ برد و دوربرد و در کنار رهبران نظامی کره شمالی دیده می شود.

1 - آزمایش موشکی یکشنبه گذشته کره شمالی -22 مه 2017

2 - آزمایش موشکی یکشنبه گذشته کره شمالی -22 مه 2017

3 - رهبر کره شمالی در مراسم آزمایش موشک بالستیک دوربرد هواسانگ 12 در 2 هفته پیش -15 مه 2017

4 - شادمانی رهبر کره شمالی از پرتاب موشک بالستیک دوربرد هواسانگ 12 در 15 مه 2017

5 - کیم جونگ - اون شادمان از پرتاب موشک بالستیک از زیر دریایی در 25 اوت 2016

6 - شادمانی رهبر کر شمالی از پرتاب موشک بالستیک میانبرد زمین به زمین هواسانگ 10 در 23 ژوئن 2016

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر