jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۳۵۲۸۳   ۰۶ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۲:۴۱

یک مقام نظامی روس از مورد آزمایش قرار گرفتن بیش از ۲۰۰ نوع تسلیحات نظامی جدید در عملیات نظامی در سوریه خبر داد.

آزمایش ۲۰۰ سلاح‌ جدید روسیه در عملیات سوریه
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سپهبد «ایگور ماکوشیف» رئیس کمیته علمی-نظامی نیروهای مسلح ارتش روسیه روز جمعه فاش کرد که محققان نظامی این کشور در طول سال 2016 بیش از 200 نوع تسلیحات نظامی جدید را در جریان عملیات نظامی در خاک سوریه مورد آزمایش قرار داده اند.
وی افزود: «طی سال گذشته تجزیه و تحلیل و بهره برداری از بیش از 200 نوع سلاح و سیستم جدید صورت گرفته است و توجه اصلی محققان نظامی روسیه روی انواع تسلیحاتی قرار دارد که هنوز در مرحله آزمایش هستند.»
به گفته ماکوشیف، بکارگیری این تسلیحات در جریان عملیات واقعی این امکان را بوجود می آورد تا روند تحقق طرحهای مربوط به توسعه و مدرنیزه سازی تسلیحات نظامی ارتش سرعت بیشتری بگیرد و بدین ترتیب نیروهای مسلح روسیه اطلاعات مربوط به نحوه بکارگیری تسلیحات و عملکرد نظامیان در سوریه را تکمیل می کنند.
مقام بلندپایه نظامی تصریح کرد: «برای این منظور لازم است تا بطور مرتب اطلاعات جمع آوری شده و نتیجه استفاده از این سلاح‌ها در شرایط رزمی واقعی مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد و در عین حال نحوه استفاده از آنها در عمل برای آموزش نیروهای نظامی در موسسات تخصصی و آکادمی علوم نظامی روسیه مورد بررسی قرار بگیرد.»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر