به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات

دردسرهای آقای معروفی در رادیو نمایش

مدیر کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش از پخش 214 قسمت نمایش رادیویی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۳۳۱۶۶
رادیو نمایش 214 قسمت نمایش رمضانی را معرفی کرد

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، محمد‌رضا قربانی ضمن اعلام این مطلب افزود: این نمایش های رادیویی در قالب 7 سریال رادیویی تهیه و تولید شده است که در ایام ماه مبارک رمضان از رادیو نمایش پخش خواهد شد.

وی افزود: این آثار هر کدام در 30 ،34، 40، 50 قسمت توسط نویسندگان این مجموعه نوشته شده اند و موضوعاتی چون اخلاق گرایی، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی، ادای دین و کمک به دیگران، نیکی، پاداش، راستی، انسان دوستی، خودشناسی و نگاه به گذشتگان، اخلاق گرایی، جایگاه انسان، تقویت روحیه و پرهیز از گناه را دربر می‌گیرند.

بر اساس این گزارش، خلاصه داستان های این سریال های رادیویی و زمان پخش آن به شرح ذیل است:

سریال رادیویی «مقصد نهایی» به کارگردانی رضا عمرانی، ساعت 13:30 درباره زندگی قاچاقچی جوان اما کهنه کاری است که از سنین کم به دلیل فوت پدر و مادرش و بواسطه پسر عموی پدرش، با یک باند بزرگ قاچاق عتیقه و زیر خاکی همکاری داشته اما در سفر آخر درست چند روز مانده به ماه رمضان در حین جابجایی اجناس قاچاق ماشین او به ته دره ای سقوط می کند و بیهوش می شود و...

داستان «انعکاس» به کارگردانی فریدون محرابی که ساعت 16:00 از رادیو نمایش پخش می شود، درباره وکیل 50 ساله ای است که به خاطر راه ناصوابی که انتخاب کرده است، زندگی اش دچار آشفتگی شده است و حالا پسرش درگیر یک پرونده قضایی شده است و در ایام ماه رمضان به او تلنگری خورده و...

«امید قنبر» به کارگردانی مهدی نمینی مقدم عنوان سریال دیگری است که در این ایام ساعت 18:45 دقیقه به روی آنتن می رود، ماجرای جوان 32 سالی است که در خانواده زحمتکش بزرگ شده است ولی بدلیل انتخاب راه اشتباه درگیر پرونده قتل شده است و حاجی مراد مرد نیکوکاری است که در ایام ماه رمضان به افراد خانواده نیازمند کمک می کند و ...

نمایش رادیویی «نذر» به کارگردانی: مینو جبارزاده نیز درباره مرد میانسالی است که سالها قبل نذر کرده که هر وقت مغازه اش را افتتاح کرد در اولین ماه رمضان هر روز در طباخی اش به 30 نفر مستحق افطاری بدهد اما درست در اولین روز ماه مبارک برایش اتفاقاتی می افتد که راه جدیدی را در زندگی او باز می کند.این سریال رادیویی ساعت 17 از رادیو نمایش پخش می شود.

علاوه بر آن 3 عنوان سریال نمایشی نیز برای پخش در ماه رمضان آماده شده است که به صورت تک قسمتی و اپیزودیک ارائه می شود.

مجموعه نمایشی «فانوس» هر روز در قالب نمایش به یک پرسش دینی کودکان و نوجوانان پاسخ می دهد. این نمایش هر روز ساعت 11:45 پخش می شود.

در مجموعه نمایشی «شبستان» نیز هر روز یکی از مساجد معروف ایران در قالب نمایش به مخاطبان معرفی می شود. این مجوعه هر روز ساعت 16:30 پخش می شود.

مجموعه نمایشی «یک حدیث، یک زندگی» نیز با بهره مندی از احادیث بزرگان دین، راه حل هایی برای گریز از گرفتاری های زندگی دنیای معاصر ارائه می دهد. این سریال رادیویی هر روز ساعت 19:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود.

گفتنی است همگی این آثار با هنرمندی همکاران رادیویی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده اند که علاوه بر رادیو نمایش از سایر شبکه های رادیویی پخش خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها