jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۲۸۰۱۹ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

متخصصان ایرانی نخستین بار موفق به طراحی و تولید انواع ترانسفورماتورهای مورد نیاز میادین و نیروگاه‌های نفتی و گازی شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محققان و مهندسان جوان گروه ترانسفورماتور ایران در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، نخستین بار موفق به طراحی و تولید انواع ترانسفورماتورهای مورد نیاز میادین و نیروگاه‌های نفتی و گازی شدند.

ترانسفورماتور 230MVA با ولتاژ 400 کیلوولت برای نسل جدید نیروگاه‌های نفتی و گازی کلاس الف کشور طراحی و ترانسفورماتورهایی با بیش از 1240 مگاولت آمپر برای شرکت مهندسی نفت به دست جوانان متخصص ایرانی تولید شده است. با ساخت و تولید هر یک از این ترانسفورماتورهای نیروگاهی از خروج یک و نیم میلیون دلار ارز جلوگیری می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر