jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۲۶۳۴۷   ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۷:۵۵

صدراعظم آلمان اظهار کرد: ترکیه یکی از متحدان اصلی اروپا در مبارزه علیه گروه تروریستی داعش است.

مرکل: اروپا ترکیه را از خود نراند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه گفت:به رغم اقدامات رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه اروپا نباید ترکیه را از خود براند.

این در حالی است که یک مقام ارشد اتحادیه اروپا در حوزه توافق با آنکارا در مصاحبه با رویترز گفت ترکیه به دلیل سرکوب مخالفان از سوی اردوغان، اظهارات خصمانه اش در خصوص آلمان و برگزاری همه پرسی قانون اساسی، صلاحیت پیوستن به اتحادیه اروپا را از دست داده است.

با این حال، مرکل در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی اظهار کرد ترکیه یکی از متحدان اصلی اروپا در مبارزه علیه گروه تروریستی داعش است و حفظ روابط با آنکارا در جهت منافع ناتو و اتحادیه اروپا امری ضروری است.

وی افزود: «شما نباید چنین شریکی را از خود برانید؛ حتی با وجود اقدامات منفی دولت ترکیه که باید آنها را نیز خاطرنشان کنیم.»

مرکل در پاسخ به پرسشی در خصوص عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا تلویحا پاسخ داد: آنکارا در صورت بازگرداندن مجازات اعدام از خط قرمز عضویت در این اتحادیه خواهد گذشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها