jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۲۶۳۴۷   ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۷:۵۵

صدراعظم آلمان اظهار کرد: ترکیه یکی از متحدان اصلی اروپا در مبارزه علیه گروه تروریستی داعش است.

مرکل: اروپا ترکیه را از خود نراند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه گفت:به رغم اقدامات رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه اروپا نباید ترکیه را از خود براند.

این در حالی است که یک مقام ارشد اتحادیه اروپا در حوزه توافق با آنکارا در مصاحبه با رویترز گفت ترکیه به دلیل سرکوب مخالفان از سوی اردوغان، اظهارات خصمانه اش در خصوص آلمان و برگزاری همه پرسی قانون اساسی، صلاحیت پیوستن به اتحادیه اروپا را از دست داده است.

با این حال، مرکل در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی اظهار کرد ترکیه یکی از متحدان اصلی اروپا در مبارزه علیه گروه تروریستی داعش است و حفظ روابط با آنکارا در جهت منافع ناتو و اتحادیه اروپا امری ضروری است.

وی افزود: «شما نباید چنین شریکی را از خود برانید؛ حتی با وجود اقدامات منفی دولت ترکیه که باید آنها را نیز خاطرنشان کنیم.»

مرکل در پاسخ به پرسشی در خصوص عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا تلویحا پاسخ داد: آنکارا در صورت بازگرداندن مجازات اعدام از خط قرمز عضویت در این اتحادیه خواهد گذشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر