روزنامه «کومسومولسکایا براودا» چاپ روسیه به نقل از یک افسر سابق شوروی که مسئول حراست از شخصیت های خارجی عالی رتبه بود، جزئیاتی از پشت پرده سفر قذافی به شوروی در سال 1985 را بازگو کرد.
کد خبر: ۱۰۲۶۲۱۴
حرکت عجیب زنان محافظ قذافی در مسکو

به گزارش جام جم آنلاین از العالم، یک افسر امنیتی سابق در اتحاد جماهیر شوروی روایت کرده است که معمر القذافی، دیکتاتور سابق لیبی، وقتی در اکتبر سال 1985 به این کشور سفر کرد هنگام پیاده شدن از هواپیما 5 زن زیبا به همراه داشت.

این در حالی است که آن زمان معمولا دو خودرو به مهمان ها تخصیص داده می شد که یکی از آنها برای احتیاط در صورت خراب شدن اولی بود و بقیه خودروهای کاروان استقبال برای همراهان تخصیص داده می شد و چند موتورسیکلت هم جلو کاروان حرکت می کردند.

پنج زن همراه قذافی که همگی ورزشکار و کاملا مسلح بودند، به جای آن که در خودرو مخصوص محافظان بنشینند با یک پرش خود را به خودرو ذخیره رساندند و بعد از سوار شدن، تفنگ های خود را از شیشه های خودرو بیرون آوردند.

این اتفاق باعث شد مسئولان مراسم استقبال ماجرا را به میخائیل گورباچوف خبر بدهند. او هم گفت که اجازه حرکت به کاروان قذافی داده شود.

بعدها مشخص شد محافظان زیباروی قذافی وقتی دیدند خودرو آنها از خودرو رهبرشان خیلی دور است از این رو تصمیم گرفتند در مکان نزدیک تری به او قرار گیرند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها