jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۲۴۶۷۲   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سریال جدید شبکه یک هرشب ساعت 22 و 45 دقیقه ‌پخش می‌شود

دیوار شیشه‌ای راوی قصه‌های جذاب

سریال اپیزودیک «دیوار شیشه‌ای» با داستان‌هایی درباره تجربه‌های متفاوت آدم‌های معمولی هر شب ساعت 22 و 45 دقیقه از شبکه یک پخش می‌شود.

به گزارش جام‌جم، این سریال 20 قسمتی که شنبه تا چهارشنبه هر هفته به نمایش درمی‌آید، توسط علی‌اکبر تحویلیان تهیه‌ شده و کارگردانی آن را نوید میهن‌دوست، راما قویدل و احمد معظمی به‌عهده داشته‌اند.

داستان سریال «دیوار شیشه‌ای» ماجراهای یک شوی تلویزیونی را روایت می‌کند؛ زن و شوهری به نام فرهاد و سارا با بازی مجید واشقانی و حدیث تهرانی اجرا و تهیه‌کنندگی این شو را به‌عهده دارند و هر بار میزبان کسی هستند که تجربه متفاوت و قابل‌توجهی را از سر گذرانده است.

ماه عسل آدم‌های شیشه‌ای

اواخر سال 1394 تولید سریالی براساس برنامه «ماه عسل» به علی‌اکبر تحویلیان پیشنهاد شد. طرح اولیه درباره یک شوی تلویزیونی بود که فرصت روایت قصه‌ها متفاوت از آدم‌های مختلف را فراهم می‌کرد. طرح اولیه تحلیل و پخته شد؛ نگارش فیلمنامه را جمعی از نویسندگان شامل محمدمحمود سلطانی، روح‌الله صدیقی و سارا خسروآبادی به‌عهده گرفتند و تصویربرداری زمانی آغاز شد که تقریبا 26 قسمت از فیلمنامه این سریال اپیزودیک آماده شده بود.

علی‌اکبر تحویلیان درباره تولید این سریال به جام‌جم گفت: قرار بود «دیوار شیشه‌ای» در 60 قسمت ساخته شود؛ 30 قسمت از آن راوی قصه‌هایی باشد که در تهران رخ می‌دهد و در 30 قسمت دوم داستان‌هایی در شهرهای مختلف ایران روایت شود، اما شرایط به ترتیبی پیش رفت که از 26 فیلمنامه‌ای که در اختیار داشتیم 20قسمت جذاب ‌را انتخاب کردیم و فعلا همین 20 قسمت را ساخته‌ایم.

براساس اظهارات این تهیه‌کننده، «دیوار‌شیشه‌ای» حکایت از دیوارهای نامرئی بین آدم‌ها دارد که مانع ارتباطشان می‌شود و آنها را از هم دور نگه می‌دارد.

تحویلیان که تهیه‌کنندگی مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» را در کارنامه دارد، درباره شباهت این دو سریال گفت: این دو سریال فضایی کاملا متفاوت دارند. «شاید برای شما...» قصه‌هایی عبرت‌آموز را روایت می‌کرد که ممکن بود برای هر کسی اتفاق بیفتد، اما «دیوار شیشه‌ای» راوی داستان‌هایی منحصربه‌فرد و خاص است که شاید در زندگی هر کسی اتفاق نیفتد.

یک محصول جمعی

فیلمنامه «دیوار شیشه‌ای» توسط سه کارگردان ساخته شده و به گفته علی‌اکبر تحویلیان از ابتدا قرار بر همین بوده است.

این تهیه‌کننده توضیح داد: وقتی طرح تصویب شد، تلاش بر این بود که خیلی زود برای پخش آماده شود و از آنجا که ساختار اپیزودیک دارد و هر کدام از قصه‌ها فضای خاص خودشان را دارند، وجود چند کارگردان لطمه‌ای به سریال نمی‌زد.

همچنین در این سریال تعداد قابل‌توجهی از بازیگران کشورمان بازی کرده‌اند که علاوه بر واشقانی و حدیث تهرانی در نقش‌های ثابت، می‌توان به شبنم قلی‌خانی، کورش تهامی، زهیر یاری، الهام جعفرنژاد، قربان نجفی، بهار نوحیان، افسانه ناصری، سیامک احصائی، روشنک عجمیان، هدایت هاشمی، سولماز غنی، علیرام نورائی، طوفان مهردادیان، مریم سرمدی، نازنین کریمی، شهناز شهبازی، مهسا هاشمی، محمد ساربان، فرهاد قائمی، فرزین صابونی، ارسطو خوش‌رزم، مجید رحمتی، لیلا رحیمی، لیلا بی‌پروا و پارسا قره‌خانلو اشاره کرد.

قصه‌های جذاب و پرکشش

راما قویدل، کارگردانی که 9 قسمت از سریال «دیوار شیشه‌ای» را ساخته، این سریال را یک اثر اپیزودیک با درونمایه اجتماعی و داستان‌های جذاب و پرکشش توصیف کرد.او درباره کارگردانی این سریال توضیح داد: من دومین کارگردانی بودم که به این گروه پیوستم و بعد از من، احمد معظمی به جمع ما اضافه شد و ساخت سه قسمت از این سریال را به انجام رساند. هر اپیزود از این سریال، قصه‌ای مستقل دارد و در مجموع ژانرهای متفاوتی را در سریال شاهدیم که قصه‌هایی جذاب را روایت می‌کنند.

وی درباره ساختار این سریال اپیزودیک گفت: «دیوار شیشه‌ای» پیوستگی موضوعی دارد و درعین حال هر اپیزود مستقل است؛ برای همین وجود سه کارگردان لطمه‌ای به اثر وارد نکرده است. سریال یک نخ تسبیح دارد که همان مجری و همسرش هستند و وجود این دو شخصیت در یک شوی تلویزیونی بهانه‌ای می‌شود که داستان‌ها به‌هم پیوند بخورند. این کارگردان تاکید کرد: به اعتقاد من فیلمنامه سریال بسیار زیبا، جذاب، دوست‌داشتنی، پرکشش و گیرا نوشته شده است؛ چه قسمت‌هایی که خودم کارگردانی کردم و چه بخش‌هایی که دوستانم ساخته‌اند.

انتخاب شاهین

نام هر قسمت از سریال «دیوار شیشه‌ای» براساس اسم قهرمان همان قسمت انتخاب شده است. اولین قسمت از این مجموعه «شاهین» نام دارد و درباره جوانی به نام شاهین است که کوروش تهامی نقش آن را بازی می‌کند.

راما قویدل که این قسمت را کارگردانی کرده، درباره قصه شاهین گفت: این اپیزود یک قصه جاده‌ای خیلی خاص را روایت می‌کند؛ زندگی آدمی است که براساس رویکرد و نگاهش به زندگی یک انتخاب اشتباه می‌کند و این انتخاب برای او تاوان سنگینی در پی دارد. کوروش تهامی، قربان نجفی، بهار نوحیان و افسانه ناصری بازیگران اپیزود شاهین هستند.

در نقش یک مجری

مجید واشقانی، سال‌ها پیش یک برنامه به قول خودش ساده را در شبکه دو اجرا کرده است و حالا در سریال «دیوار شیشه‌ای» نقش یک مجری را بازی می‌کند. او توضیح داد: من بازیگرم و نقش این مجری را بازی کرده‌ام. اگر برنامه‌ای به نام دیوار شیشه‌ای واقعا در تلویزیون وجود داشت و قرار بود من آن را اجرا کنم، حتما با چیزی که در این سریال می‌بینید متفاوت می‌شد، زیرا من اینجا دارم نقش فرهاد رئوف را بازی می‌کنم که حرفه‌اش مجری‌گری است.این بازیگر جوان، سریال «دیوار شیشه‌ای» را دارای ساختاری متفاوت و تازه توصیف کرد و ضمن تقدیر از نویسندگان فیلمنامه گفت: به بهانه یک برنامه تلویزیونی قصه‌های متفاوتی در این سریال به نمایش درمی‌آید؛ قصه‌هایی از اتفاقات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه امروز و ماجراهایی که سرنوشت یا مسیر زندگی افراد را عوض می‌کند. واشقانی، ضمن اظهار امیدواری برای تداوم این سریال توضیح داد: به نظرم این سریال، هم به لحاظ ساختار و هم به دلیل شکل‌گیری یک گروه خیلی خوب این قابلیت را دارد که تداوم داشته باشد.

آذر مهاجر

رادیو و تلویزیون

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر