اردوغان:خبرنگار آلمانی را آزاد نمی کنیم

احزاب دواتی و اپوزیسیون آلمان انتقاد شدیدی به امتناع آنکارا از استرداد خبرنگار بازداشت شده آلمانی در استانبول وارد کرده و آن را یک گروگان سیاسی در دستان اردوغان دانستند.
کد خبر: ۱۰۱۹۵۲۹
اردوغان:خبرنگار آلمانی را آزاد نمی کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه "راینیشن پست" آلمان نوشت: حزب سوسیال دموکرات و سبز این کشور انتقاد شدیدی به اظهارات اخیر رئیس جمهور ترکیه مبنی بر اینکه خبرنگار بازداشت شده آلمانی را آزاد نخواهد کرد وارد کردند.

"رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه اخیرا تحویل "دنیز یوسل"، خبرنگار آلمانی دستگیر شده در ترکیه به برلین را رد کرد.

وی در گفتگو با یک شبکه ترکیه ای در استانبول درباره آزادی یوسل تاکید کرد تا زمانی که وی در این مسئولیت است هرگز تحویل این خبرنگار آلمانی به برلین انجام نخواهد شد.

اردوغان همچنین اتهامات خود علیه آلمان مبنی بر اینکه این کشور مظنونین ترور ترک را به آنکارا تحویل نمی دهد تکرار کرده و گفت: دولت آلمان آزادی خبرنگاری را از ما درخواست می کند که متهم به حمایت از تروریسم است.

سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در پارلمان آلمان در این باره اظهارداشت که "اظهارات اردوغان نشان می دهد که وی دنیز یوسل را به عنوان گروگان سیاسی می بیند."

وی همچنین این پیام های اردوغان را از آنجایی که تایید می کند در ترکیه امروز حاکمیت قانونی وجود ندارد ترسناک خوانده و گفت: این مسئله نگران کننده است که کلید آزادی آقای یوسل دیگر در دست قوه قضائیه ترکیه نبوده بلکه تنها در دست اردوغان قرار دارد و این برای یوسل خبر خوبی نیست.

"سم ازمیر"، رئیس سبزهای آلمان نیز از گروگانی سیاسی در دستان آنکارا سخن گفته و در واکنش به اظهارات رئیس جمهور ترکیه گفت که "دنیز یوسل" برای اردوغان تنها یک گروگان برای بازی های قدرتی مضحکش است.

ازمیر همچنین گفت که استدلال پیچیده وی برای امتناع از استرداد یوسل یک بار دیگر نشان می دهد که یک بله ترک ها به همه پرسی قانون اساسی ترکیه چقدربرای این کشور وخیم و خطرناک است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها