افزایش تعداد دستفروشان در سنندج

مغازه داران خیابان فردوسی سنندج با تجمع خود نسبت به افزایش دستفروشان در این خیابان اعتراض کردند و خواستار برخورد با این پدیده شدند.
کد خبر: ۱۰۱۹۴۹۴

به گزارش مهر، اوایل اسفند ماه سال گذشته معاون عمرانی استاندار کردستان اعلام کرد: طرح پیاده راه سازی خیابان فردوسی شهر سنندج با تصویب شورای ترافیک استان کردستان در اوایل سال آینده به طور آزمایشی اجرا می شود.

در آستانه سال جدید و آغاز خرید های نوروزی مردم و همچنین انعکاس خبر مذکور هر روز بر تعداد دستفروشان خیابان فردوسی افزوده شد.

در روزهای آستانه سال جدید مغازه داران این خیابان نسبت به حضور دستفروشان به گمان اینکه بعد از اتمام تعطیلات نوروز همه چیز به وضع عادی خود برخواهد گشت، اعتراضی نکردند ولی بعد از گذشت هشت روز از این ایام وقتی دستفروشان همچنان بساط خود را پهن می کنند، مغازه داران پاساژهای واقع در این خیابان تجمع کرده و نسبت به حضور آنها اعتراض کردند.

از آنجا که کردستان سومین استان بیکار کشور براساس آمار منتشر شده مرکز آمار ایران در زمستان سال گذشته بوده است، لذا قشر بیکار این استان تنها راهی که برای امرار ومعاش خود در این شرایط اقتصادی می یابد، دستفروشی است.

وقتی طرح پیاده راه سازی خیابان فردوسی اجرا شود تردد وسایل نقلیه در این خیابان ممنوع خواهد شد بنابراین فضای بیشتری برای دستفروشی وجود خواهد داشت و همین مساله موجب شده که عده ای از یک ماه پیش جایی در کنار خیابان را به خود اختصاص دهند تا بتوانند از این طریق امرار معاش کنند.

شورای ترافیک استان کردستان به منظور رفع مشکل ترافیک موجود در این خیابان طرح پیاده راه سازی را تصویب کردند که مغازه داران این خیابان معتقدند این اقدام موجب بی رونق شدن کسب و کار آنها و افزایش تعداد دستفروشان خواهد شد.

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان خیابان فردوسی سنندج، شرایط و ظرفیت لازم برای ایجاد پیاده راه را دارد وباید مقدمات لازم قبل از اجرای طرح از قبیل طراحی و مبلمان شهری و نوع خودروی عمومی که می تواند از این مسیر عبور کند، مشخص شود.

قادری اظهارداشت: اگر به مشکلات ترافیکی توجه نشود ضربه و لطمات جبران ناپذیری به اقتصاد شهرها وارد خواهد شد و این مشکلات موجب بر هم خوردن وضعیت محیط زیست، انواع آلودگی و اتلاف وقت شهروندان می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها