روزنامه روس:

۳۶ موشک "تام هاوک" آمریکا را روسیه سرنگون کرد

روزنامه روسی " نزاویسیمایا گازتا" نوشت که جنگنده‌های روس ۳۶ موشک از مجموع ۵9 موشک "تام هاوک" آمریکاییِ شلیک شدهِ به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را سرنگون کرده‌اند.
کد خبر: ۱۰۱۸۱۰۳
۳۶ موشک "تام هاوک" آمریکا را روسیه سرنگون کرد

به گزارش جام ‌جم آنلاین به نقل از تسنیم ، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که59 فروند موشک از نوع تام هاوک را بامداد جمعه گذشته به سمت پایگاه هوایی الشعیرات سوریه در شهر حمص در مرکز سوریه شلیک کرده که 23 موشک به هدف رسیده است.

اما براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، فقط 23 موشک آمریکایی به پایگاه الشعیرات رسید و این سوال برای خبرگزاری ها و رسانه های جهان ایجاد شد که برای 36 موشک دیگر که به هدف مورد نظر نرسیده، چه اتفاقی افتاده است. پاسخ روزنامه روسی "نزاویسیمایا گازتا" این بود که این موشک های آمریکایی که به پایگاه الشعیرات نرسیده، سرنگون شده است.

برپایه این گزارش، بعید است که موشک های سامانه های دفاع هوایی "اس – 400" یا "اس - 300" که از پایگاه حمیمیم و بندر طرطوس در سوریه محافظت می کنند، موشک های آمریکایی را سرنگون کرده باشند زیرا موشک های تام هاوک در مسافت دور از محل استقرار موشک های ضد موشک "اس - 400" و "اس - 300" به سمت هدف خود حرکت کرده اند.

براساس این گزارش، امکان سپردن ماموریت مقابله با موشک های آمریکایی مهاجم به پرسنل سامانه های "اس -300" و "اس 400" نبوده؛ درحالی که می توان این ماموریت را به جنگنده های "سوخوی 35" و "سوخوی 30 اس ام" سپرد که می توانند موشک های تام هاوک را با شلیک موشک های هوا به هوا و گلوله های توپ سرنگون کنند و همچنین می توانند چاشنی آن را با ارسال پارازیت از کار بیاندازند.

به نوشته روزنامه نزاویسیمایا گازتا، قرار بود که آمریکایی ها به شلیک 36 موشک از ناوشک "روس" اکتفا کنند اما این موشک ها از سوی جنگنده های روسیه سرنگون شد لذا آمریکایی ها مجبور شدند که موشک های ناوشکن "پوتر" را – زمانی که جنگنده های روس به پایگاه خود باز می گشتند - شلیک کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها