jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۹۲۶۲   ۱۷ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رحیم رسولی گفت: در ادبیات طنز امروز ایران استعدادهای جوان و اهل کتابی هستند که رگه‌هایی از طنز اصیل در آثارشان قابل مشاهده است اما به صورت کلی من معتقدم طنز به مثابه ادبیات دست‌کم باید شرایط اجتماعی ـ تاریخی روزش را مد نظر قرار بدهد در حالی که امروزه بیش از همه موضوعات سخیف سوژه فکاهی‌نویسان ماست.

رحیم رسولی، طنزپرداز معاصر درباره وضع طنز امروز به هنرآنلاین گفت: سوژه‌کردن جراحی بینی یا دغدغه‌هایی از این دست به طنز هویت نمی‌دهد.

او گفت: از طرفی با وجود ممیزی خلاقیت‌ها و انگیزه‌ها کم می‌‍شود و مخاطب هم نمی‌تواند قضاوت درستی بر آثار منتشر شده داشته باشد. به هر روی من فکر می‌کنم طنز امروز ایران به جایگاه خودش به مثابه هنر اندیشه نرسیده است. طنزهایی که مورد حمایت جامعه بی‌درد و مورد تائید بخش مرفه جامعه باشد، نمی‌تواند طنز واقعی باشد؛ طنزهای امروز بیش از همه فکاهیاتی است که لبخند را به زور روی لبان افراد جراحی می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر