jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۰۸۶۷۷   ۱۵ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۸:۲۳

میدل ایست آنلاین در مطلبی به معرفی گزینه احتمالی جانشینی پادشاه عمان پرداخت.

جانشین احتمالی سلطان قابوس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ میدل ایست آنلاین نوشت: منابع عمان می گویند سلطان قابوس، پادشاه عمان طی حکمی در تاریخ سوم مارس سید اسعد بن طارق آل سعید، پسر عموی خود را به عنوان معاون نخست وزیر در امور همکاری بین المللی و نماینده ویژه سلطان منصوب کرد که ظاهرا اقدامی در جهت انتصاب وی به عنوان جانشین پادشاهی است.

منابع عمان می گویند تیمور بن اسعد بن طارق آل سعید فرزند اسعد بن طارق آل سعید دومین گزینه جانشینی پادشاهی عمان است. گفته می شود تیمور بن اسعد رابطه نزدیکی با سلطان عمان دارد.

اسعد بن طارق 63 ساله یک مقام رسمی دولتی و پسر طارق بن تیمور عموی سلطان قابوس است که اولین نخست وزیر عمان قبل از پادشاهی سلطان قابوس بود. اسعد به عنوان نماینده ویژه سلطان عمان از سال دو هزار و دو خدمت کرده است. انتصاب اسعد به عنوان معاون نخست وزیر، وی را در صدر فهرست جانشینان احتمالی سلطان عمان قرار می دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر