jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۰۷۹۲۴   ۱۳ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۸:۲۹

سخنگوی شورای نگهبان با تأکید بر اینکه شورای نگهبان هیچ وقت دخالتی در تعیین میزان حقوق مدیران کشور نمی‌کند، گفت: اگر ساز و کاری پیش‌بینی شود که منجر به خروج نخبگان و متخصصین از کشور نشود، سقف حقوق یا اینگونه مسائل برای شورا ملاک نخواهد بود.

کدخدایی: شورای نگهبان دخالتی در تعیین حقوق مدیران نمی‌کند

به گزارش جام جم آنلاین، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در اصلاح ایراد این شورا در لایحه برنامه ششم و تعیین سقف افزایش حداکثر 60 درصدی حقوق مدیران کشور، اظهار داشت: مصوبه ابتدایی مجلس شورای اسلامی در لایحه برنامه ششم که به شورای نگهبان واصل شد، به این دلیل که امکان اخلال در نظام اداری ایجاد می‌کرد، مورد ایراد اعضای شورای نگهبان قرار گرفت.

وی افزود: البته نحوه اصلاح ایرادات شورای نگهبان به طرح‌ها و لوایح بر عهده مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مجلس است، اما ایراد از این جهت بود که اگر منجر به خروج برخی از متخصصین و نخبگان کشور شود، موجب اخلال در نظام اداری کشور می‌شود به همین دلیل مغایر قانون اساسی شناخته شد.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین تأکید کرد: شورای نگهبان هیچ وقت دخالتی در تعیین میزان حقوق مدیران نمی‌کند و دخالتی هم نداشته است، این موضوع حسب نظر کارشناسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعیین خواهد شد.

کدخدایی همچنین درباره نظر اعضای شورای نگهبان در زمینه مصوبه جدید مجلس، توضیح داد: این مصوبه باید به شورای نگهبان واصل شود و ما در شورا آن را مورد بحث و بررسی قرار دهیم تا ببینیم چه وضعیتی دارد و سپس اعلام‌نظر کنیم.

وی با تأکید بر اینکه میزان و سقف حقوق مدیران کشور برای شورای نگهبان تفاوتی نمی‌کند، گفت: ایراد شورای نگهبان ناظر به آن ساز و کاری است که پیش‌بینی می‌شود، اگر ساز و کاری پیش‌بینی شود که منجر به خروج نخبگان و متخصصین از کشور نشود، سقف حقوق یا اینگونه مسائل دیگر برای شورای نگهبان ملاک نخواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بی‌گناه
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
حالا میگم این به اصطلاح مدیران به نصف حقوق قبلی‌شون قانع شدن؟ شایدم نشدن؟ كسی اطلاع داره؟
۰
۰
یعقوب
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
بعله ، دخالت نمیكنند ، اگر دخالت میكردند و معترض میشدند جای تعجب داشت ، چون كه ظاهرا این مصوبه افزایش حقوق مدیران دولتی تا سقف 24 میلیون تومان در ماه ، نه با قانون اساسی مغایرتی دارد و نه با شرع و قوانین فقهی ....
ضمنا فراموش نكنیم كه این مصوبه شامل حال آنها نیز خواهد شد .... پس چرا لگد به بخت خویش بزنند ؟!...
فاصله وحشتناك طبقاتی را هم بی خیال ...
۰
۰
رزمنده دفاع مقدس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
پس چرا در بازنشستگان پیش ازموعد كه حق وحقوق شرعی وقانونی است علی رغم سه بار تصویب مجلس در دوره های مختلف (خودتان ازتظروجدان می دانید كه برحق هسنتد) قطع كردید!!!!!؟؟؟؟؟ و ......
۰
۰
جانباز و بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
اگر كارگران و كارمندانی كه در كارخانجات و ارگانها كارهای تولیدی و ... را انجام ندهند آیا نفر به تنهایی می تواند انجام دهد؟ تولید زمانی رونق دارد كه عملا" اجرا شود پس كار طاقت فرسا را آن كارگر و كارمند انجام می دهد.مثال نظامی می زنم اگر تمام طرحها و برنامه ها ونقشه ها توسط بهترین فرماندهان زبده برای یك عملیات طرح ریزی شود. چه كسانی باید عملیات را در روی زمین عملا" با دقت انجام دهند ؟ معلوم است توسط سربازان و پایوران (شامل پایوران درجه دار و افسران می شود)باید اجرا شود و اگر این ها با دقت عمل نكنند عملیات با شكست روبرو خواهد شد. پس كار و تخصص آنها كمتر از فرمانده نیست.
۰
۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
بله بایستی هم دخالت كنید چون چاقو كه دسته خودش را نمیبره
۰
۰

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر