هشتادونهمین دوره مراسم اسکار با اجرای جیمی کیمل در حالی به پایان رسید که مجسمه طلایی دیگری به سینمای ایران تعلق پیدا کرد.
کد خبر: ۱۰۰۶۶۸۸
برگزیدگان اسکار هشتاد و نهم معرفی شدند

به گزارش جام جم آنلاین پس از حضور ستارگان هالیوود روی فرش قرمز مراسم اسکار، هشتادونهمین دوره مراسم اسکار در دالبی تئاتر هالیوود آغاز شد.

در این مراسم انوشه انصاری و فیروز نادری به نمایندگی از اصغر فرهادی حضور یافتند و بعد از اعلام نام «فروشنده» به عنوان بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان جایزه کارگردان ایرانی را دریافت کردند. (اینجا) انصاری شالی به تن کرده است که طرح آن نقشه زادگاهش مشهد را از فضا نشان می‌داد. (اینجا)

فیلم «مهتاب» سه جایزه بهترین فیلم، مکمل مرد و فیلمنامه اقتباسی را از آن خود کرد. فیلم «لالا لند» نیز توانست هفت جایزه اسکار را به خود اختصاص دهد.

اسامی برندگان این دوره از رقابت ها در بخش های مختلف سینمایی به شرح زیر است:

بهترین فیلم غیرانگلیسی

«فروشنده» (ایران) (برنده)، «تونی اردمن» (آلمان)، «تنا» (استرالیا)، «مردی به نام اُو» (سوئد)، سرزمین من (دانمارک)

بهترین فیلم بلند

«مهتاب» (برنده)، «ورود»، «حصارها»، «ستیغ اره‌ای»، «اگر سنگ ببارد»، «چهره های پنهان»، «شیر»، «منچستر کنار دریا»، ​ «لا لا لند»

بهترین کارگردانی

«دمین شزل» (لالا لند) (برنده)، «بری جنکینز» (مهتاب)، «کنت لونرگان» (منچستر کنار دریا)، «دنیس ویلنوو» (ورود)، «مل گیبسون» (ستیغ‌ اره‌ای)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

«کیسی افلک» (منچستر کنار دریا) (برنده)، «اندرو گارفیلد» (ستیغ اره‌ای)، «رایان گاسلینگ» (لالا لند)، «ویگو مورتنسن» (کاپیتان فنتستیک)، «دنزل واشنگتن» (حصارها)

بهترین بازیگر نقش اول زن

«اما استون» (لالا لند) (برنده)، «ایزابل هوپر» (او)، «روث نگا» (دوست داشتن)، «ناتالی پورتمن» (جکی)، «مریل استریپ» (فلورنس فاستر جنکینز)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

«ماهرشالا علی» (مهتاب) (برنده)، «مایکل شنن» (حیوانات شبانه)، «هیو گرانت» (فلورنس فاستر جنکینز)، «لوکاس هج» (منچستر کنار دریا)، «دو پتال» (شیر)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

«ویولا دیویس» (حصارها) (برنده)، «میشله ویلیامز» (منچستر کنار دریا)، «نائومی هریس» (مهتاب)، «نیکل کیدمن» (شیر)، «اوکتاویا اسپنسر» (چهره‌های پنهان)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

«مهتاب» (برنده)،«ورود»، «حصارها»، «چهره‌های پنهان»، «شیر»

بهترین فیلم نامه غیراقتباسی (اصلی)

«منچستر کنار دریا» (برنده)، «اگر سنگ ببارد»، «لالا لند»، «خرچنگ»، «زنان قرن بیستم»

بهترین مستند بلند

«اُ.جی« ساخت آمریکا» (برنده)،«آتش در دریا»، «من سیاه تو نیستم»، «زندگی انیمیشن»، «سیزدهمین»

بهترین انیمیشن بلند

«زوتوپیا» (برنده)، «مائونا»، «زندگی من به عنوان یک کدو سبز»، «لاک‌پشت قرمز»، «کوبو و دو رشته»

بهترین موسیقی متن

«لالا لند» (برنده)، «جکی»، «شیر»، «مهتاب»، «مسافران»

بهترین ترانه غیراقتباسی

«آزمون بازیگری» از فیلم «لالا لند» (برنده)،«نمی توانم احساس را متوقف کنم» از فیلم «ترول‌ها»،«شهر ستاره‌ها» از فیلم «لالا لند» برنده اسکار،«صندلی خالی» از فیلم «داستان جیمز فولی»،«تا کجا بروم» از فیلم «موانا»

بهترین فیلم‌برداری

«لالا لند»(برنده)،«ورود»، «شیر»، «مهتاب»، «سکوت»

بهترین طراحی لباس

«هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها» (برنده)،«متفقین»، «فلورنس فاستر جنیکنز»، «جکی»، «لالا لند»

بهترین مستند، موضوع کوتاه

«کلاه سفیدها» (برنده)، «افراط گرا»، «4.1 مایل»، «ویلون جو»، «واتانی سرزمین من»

بهترین چهره‌آرایی

«جوخه انتحار» (برنده)،«مردی به نام اُو»، «آنسوی سفر ستاره‌ای»،

بهترین طراحی تولید

«لا لا لند» (برنده)،«ورود»، «هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها»، «دورد بر سزار»، «مسافران»

بهتری تدوین صدا

«ورود» (برنده)، «دیپ‌واتر هاریزون»، «ستیغ اره‌ای»، «لالا لند»، «سالی»

بهترین صداگذاری

«ستیغ اره‌ای» (برنده)، «لالا لند»، «روگ وان»، «13 ساعت»،«ورود»

بهترین جلوه‌های ویژه بصری

«کتاب جنگل» (برنده)،«دیپ واتر هاریزون»، «دکتر استرنج»، «کوبو و دو رشته»، «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان»

بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده

«آواز» (برنده)، «دشمنان داخلی»، «زنان و TGV»، «شب‌های خاموش»، «تایم‌کد»

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

«فلوت» (برنده)، «وایشای نابینا»، «زمان قرضی»، «شراب و سیگار»، «مروارید»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها