jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۰۵۸۵۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۱:۵۳

مجری فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی از کاهش گاز سوزی و فلرینگ پالایشگاه این فازها به میزان ۳۰ تن در روز خبر داد.

کاهش روزانه 30 تن گازسوزی در پارس جنوبی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران علی‎رضا عبادی اعلام کرد: با راه اندازی کمپرسورهای (OFF GAS) ردیف اول واحد تثبیت میعانات گازی پالایشگاه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، روزانه به میزان 30 تن گاز سوزی و فلرینگ در این فازها کاهش یافت.

وی افزود : خوشبختانه با بهره برداری از هر سه کمپرسور این واحد علاوه بر جلوگیری از گاز سوزی در این فازها ، از هدررفت 30تن گاز تولیدی جلوگیری شده و به همین میزان به ظرفیت صدور گاز از پالایشگاه فازهای 20 و 21 افزوده شده است.

این مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اینکه سکوی فاز 21 با تولید حدود ٩٥٠ میلیون فوت مکعب گاز هم اکنون در حال بهره برداری است، گفت: در حال حاضر با توجه به ارسال نیمی از گاز برداشت شده به فاز 15و16، حدود 12 میلیون متر مکعب گاز شیرین نیز در پالایشگاه فازهای 20 و 21 تولید و به خط سراسری ارسال می شود.

عبادی همچنین به آماده سازی ردیف سوم شیرین سازی این فازها اشاره کرد و گفت: این بخش پالایشی هم اکنون در حال ورود گاز شیرین و عملیات فشارگیری است و متعاقب این عملیات، در چند روز آینده با ورود گاز ترش ، عملیات فراورش و تولید گاز شیرین آغاز می‌شود.

با بهره برداری از بخش فراساحل فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، روزانه حدود دو میلیارد فوت مکعب گاز ترش جهت شیرین سازی به پالایشگاه خشکی این فازها ارسال خواهد شد. هم اکنون این پروژه دارای 92 درصد پیشرفت است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر