jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۰۳۳۲۸   ۰۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۷:۰۰

بال‌های زنبور عسل در هر ثانیه نزدیک به 200 بار به هم می‌خورد و سبب می‌شود این حشره هنگام پرواز صدای وزوز تولید کند.

صدای وزوز زنبور از بالهایش است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، محققان بر اساس بررسی‌های خود اعلام کردند زنبور تنها حیوان روی کره خاکی محسوب می‌شود که قادر است ماده‌ای را به عنوان یک غذای کامل برای انسان تهیه کند و دیگر مواد غذایی به دست آمده از حیوانات از جمله شیر به عنوان مکمل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عسل تنها ماده غذایی طبیعی محسوب می‌شود که تمام مواد لازم برای ادامه حیات از جمله آنزیم‌ها، ویتنامین‌ها، مواد معدنی و آب را در خود جا داده است.

هر آمریکایی در طول سال به طور میانگین نیم کیلوگرم عسل می‌خورد و زنبورهای کارگر برای آنکه نیم کیلوگرم عسل تهیه کنند می‌بایست 88 هزار کیلومتر پرواز کنند و شهد دو میلیون گل را بمکند.

بال‌های زنبور عسل در هر ثانیه حدود 200 بار به هم می‌خورد و همین اتفاق باعث می‌شود این حشره هنگام پرواز صدای وزوز تولید کند. بیش از 70 مورد از بین 100 محصول زراعی که در سراسر جهان ارایه می‌شوند و 90 درصد مواد غذایی مورد نیاز ساکنان کره خاکی را تامین می‌کنند،‌ به نوعی با زنبوهای عسل در ارتباط هستند.

به گفته کارشناسان،‌ رشد و پرورش دو گیاه بلوبِری و گیلاس تا بیش از 90 درصد به گرده‌افشانی توسط زنبورهای عسل بستگی دارد. در مقابل، گیاه بادام به طور کامل به گرده‌افشانی توسط زنبور عسل وابسته است و در غیر این صورت هیچ راه دیگری برای گرده‌ افشانی ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو