jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۰۰۳۸۹   ۲۲ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۶:۴۵

سیما عظیمی مربی هنرهای رزمی شائولین که یک بار از دست کیف قاپ ها با حرکات رزمی نجات یافته بود، حالا دختران 14 تا 20 سال را برای رقابت های بین الملی ووشو آماده می کند.

هیچ پسری جرات ندارد به سیما و 20 شاگردش نزدیک شود + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رکنا ، امروزه دیگر ووشو متعلق به چینی ها نیست بلکه این رشته در جهان نیز توسعه یافته است و دیگر چین حرف اول را در دنیا نمی زند.

این بار این جایگاه نصیب زنان و دختران افغانستانی شده است. آنها برای دفاع از خود به یادگیری ورزش رزمی شائولین رو آوردند. تعداد 20 نفر از آنها که میانگین سنی آنها 14 تا 20 سال است در یک باشگاه ووشو در کابل پایتخت افغانستان فعالیت می‌کنند. این دختران زیر نظر سیما عظیمی 20 ساله مربی هنرهای رزمی آموزش شائولین می‌بینند. تمرین در برف تپه شهرک حاجی نبی در کابل نیز بخشی از این آموزش‌هاست. آنها در حال آماده‌سازی خود برای روزی هستند که افغانستان بتواند زنان و دختران خود را به رقابت‌های بین‌المللی بفرستد. مربی این زنان، بر این تصمیم راسخ است.

مهارتی که او به ۹ شاگردش آموزش می‌دهد در زندگی روزمره نیز به کارشان می‌آید. او خاطره‌ای از یک کیف‌ربایی را به یاد می‌آورد که طی آن با استفاده از مهارتش در هنرهای رزمی توانسته بود مانع سرقت کیفش شود. در ادامه تصاویری از تعدادی از این زنان افغانستانی در حال تمرین ووشو را مشاهده می کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
hossein
Canada
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
فردا طالبان باز این بیچاره ها را هوا می كند
۰
۰
شیوای بلخی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
خواهشا همسایگان دست ازتقویت واعزام نیرو وتجهیزات طالبان بردارند.آخرش بلای جان خودشان می شوند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر