شکوفایی شخصیت و روش‌های آن

راهکارهای مفید برای تربیت خودتان و دیگران

شکوفایی شخصیت و روش‌های آن

۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸

کلمه تربیت برای عموم کلمه آشنایی است و درگفت‌وگوها، سخنرانی‌ها و نوشتارها از آن بسیار استفاده می‌شود اما در مواقعی در جای درست خودش به کار گرفته نمی‌شود یا بامنظورهای مختلف گفته وشنیده می‌شود یا از واژه‌های دیگری معنی تربیت منظور می‌شود.

مهر تایید اسلام بر آیین باستانی یلدا

مهر تایید اسلام بر آیین باستانی یلدا

۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۲

یلدا شبی است که گرچه یک دقیقه از شب‌های دیگر طولانی‌تر است اما این یک دقیقه طولانی‌تر بهانه‌ای است برای قدر دانستن دقایقی که در کنار عزیزان‌مان هستیم؛ دقایقی که ارزشمند و بی‌تکرارند و اگر از دست بروند دیگر هرگز برنمی‌گردند و زندگی قصه همین دقایق تکرار نشدنی است که در کنار عزیزان‌مان سپری می‌شود.

جاده ناکجا‌آباد

پروازهایی که محکوم به سقوط است

جاده ناکجا‌آباد

۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴

از قدیم‌الایام گفته‌اند «چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟!»اما خب همان‌طور که از دنیای پر از پشیمانی ما پیداست، آدم‌ها بی‌توجه به این ضرب‌المثل، اول کارشان را می‌کنند. بعد که آب از سرشان گذشت و خرشان از پل رد شد، تازه خاک‌ها را مشت مشت برسر می‌کنند که ای وای این چه کاری بود و حیفا و دریغا از عمر برباد رفته‌مان!اینجاست که باید به آنها گفت: «وقتی جیک جیک مستونت بود، فکر زمستونت بود؟!»

دراسنا، آپارتمانی و زیبا

فوت و فن‌های نگهداری از یک گیاه آپارتمانی بی دردسر

دراسنا، آپارتمانی و زیبا

۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵

دراسنا یک گیاه آپارتمانی زینتی محبوب است که در آب و هوای نیمه‌گرمسیری رشد می‌کند و انتخابی عالی برای نگهداری در آپارتمان یا فضای باز است. رشد دراسنا در خانه ۹۰سانتی‌متر است.

از دست این لکه‌های وایتکسی!

راهکارهایی برای پاک کردن لکه‌های وایتکس از روی لباس

از دست این لکه‌های وایتکسی!

۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹

 وایتکس مایعی است که برای تمیزکاری‌ها معلولا کاربرد دارد و اغلب کدبانوها از این مایع برای شست‌وشو و سفیدی ظرف و ظروف یا قسمت‌های مختلف خانه و آشپزخانه استفاده می‌کنند. اما گاهی وقت‌ها ممکن است در حین کار با وایتکس، ناخواسته این محلول روی لباس شما بریزد و لکه‌هایی را بر جای بگذارد. در چنین حالتی باید چه کرد؟

این پشمی‌های ظریف و آسیب‌پذیر

توصیه‌های مهم برای شست‌وشوی لباس‌های پشمی

این پشمی‌های ظریف و آسیب‌پذیر

۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷

با سردشدن هوا کم کم سراغ انباری وکمد می‌رویم تا لباس‌های گرم و پشمی‌مان را بیرون بیاوریم و درروزهای سرد زمستان با آنها گرم شویم. اما مدت‌ها استفاده نکردن از این لباس‌ها و درکمد ماندن آنها گاهی وقت‌ها موجب شده لباس‌های گرم و پشمی ما به شست‌وشو نیاز داشته‌باشد. لباس‌های پشمی و اکلریک جزو لباس‌هایی است که در زمستان کاربرد زیادی دارد. در عین حال که این لباس‌ها در زمستان پراستفاده است، نحوه شست‌وشو و لکه‌بری و نگهداری از آنها به آسانی لباس‌های نخی و الیاف مصنوعی نیست.

شفلرا؛ هم زیبا هم تصفیه‌کننده هوا

آشنایی با گلی زیبا که پاک کننده هواست

شفلرا؛ هم زیبا هم تصفیه‌کننده هوا

۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴

گیاه شفلرا یک دستگاه تصفیه هوای همیشه سبز و مقاوم است. نگهداری از این گیاه آپارتمانی چندان سخت نیست. این گیاه رشد آهسته دارد و در برابر تغییرات محیطی مقاوم است. یکی از دلایل محبوبیت پنجه کلاغی مراقبت بسیار راحت آن است. شفلرا در خانه و اداره‌ با تهویه معمولی و سایه نیز به خوبی رشد می‌کند. همیشه سبز است، رشد آهسته دارد،تک ساقه‌ای است با برگ‌های مرکب از پنج برگچه مستطیلی تا تخم مرغی به رنگ سبز براق تشکیل شده که از یک نقطه خارج می شوند و گاهی به صورت چماقی تولید می‌شود ولی در برگچه‌های جوان تعداد برگچه‌ها ۳ تا ۷عدد است.

اردوی به یادماندنی

اردوی به یادماندنی

۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹

چشم وا کردم دیدم رسیدیم بی آن‌که من حواسم بوده باشد. قطار فس و فسی کرد و ایستاد. من از اول اردو فکر می کردم به این صحنه. به این‌که دستم را روی سینه بگذارم و دم صبحی اولین سلام را از توی قطار به آقا بدهم.

یک تفاله و این همه خاصیت!

کاربردهای تفاله قهوه

یک تفاله و این همه خاصیت!

۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲

تا حالا فکر کرده‌اید تفاله قهوه‌ای که ته فنجان شما باقی مانده ممکن است چه استفاده‌های متفاوتی داشته باشد و چقدر به‌درد بخور باشد؟ واقعیت این است که تفاله‌های قهوه آن‌قدر کاربرد دارد که اگر بدانید، بی‌تردید آن را دور نمی‌ریزید و نگه می‌دارید. در ادامه با هم برخی از کاربردهای تفاله قهوه را مرور می‌کنیم.

آرالیا همیشه سبز زیبا

همه آنچه باید درباره نگهداری و تکثیر گیاه آرالیا بدانیم

آرالیا همیشه سبز زیبا

۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱

گیاه آرالیای برگ‌پهن از گیاهان آپارتمانی همیشه سبز است و خرید آن انتخاب مناسبی برای محیط‌های سربسته است. آرالیای ژاپنی در سرزمین خود به صورت درختچه‌هایی همیشه سرسبز است و ارتفاع آن به حدود سه تا شش متر می‌رسد و به یک درختچه زیبا تبدیل می‌شود.

قبلی۵بعدی