چگونه انباری ایمن داشته باشیم؟

چگونه انباری ایمن داشته باشیم؟

۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶

انباری معمولا محلی برای نگهداری وسایل مازاد خانه به‌شمار می‌رود و شاید ماه به ماه به آن سر نزنیم. اما همین مکان که خیلی وقت‌ها از مکان‌های متروکه منزل به‌شمار می‌رود، می‌تواند به محلی خطرناک تبدیل شود‌. پس یکی از مکان‌هایی که باید نکات ایمنی را در آن رعایت کرد، انباری خانه است.

تمیز کاری خانه با سرکه

تمیز کاری خانه با سرکه

۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳

به جای استفاده از مواد شیمیایی برای برق انداختن شیرهای حمام و دستشویی از سرکه استفاده کنید. با این روش هم شیرها برق می ‎افتند و هم پوست شما سالم می‌ماند.

فاطمه، فاطمه است

کتاب «فاطمه، فاطمه است» برای زنانی که می‌خواهند خود را بسازند

فاطمه، فاطمه است

۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹

«خواستم از «بوسوئه» تقلید کنم؛ خطیب نامور فرانسه که روزی در مجلسی با حضور لویی، از مریم سخن می‌گفت. گفت ۱۷۰۰سال است که همه سخنوران عالم درباره مریم داد سخن داده‌اند. ۱۷۰۰ سال است که همه فیلسوفان و متفکران ملت‌ها در شرق و غرب، ارزش‌های مریم را بیان کرده‌اند. ۱۷۰۰ سال است که همه هنرمندان، چهره‌نگاران، پیکره‌سازان بشر در نشان دادن سیما و حالات مریم، هنرمندی‌های اعجازگر کرده‌اند. اما مجموعه گفته‌ها، اندیشه‌ها، کوشش‌ها و هنرمندی‌های همه در طول این قرن‌های بسیار، به اندازه این یک کلمه نتوانسته‌اند عظمت‌های مریم را بازگویند؛ که «مریم مادر عیسی است».

به آیین وفاداران!

به آیین وفاداران!

۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳

فارغ از علم و دانش، دوران دانشجویی دوران تحرک، دغدغه، آگاهی، پویایی و اثرگذاری است. دانشجو در بعد زندگی اجتماعی خود، تماما با جامعه پیوند می‌خورد.

شرط و شروطی برای بله گفتن سر عقد

شرط و شروطی برای بله گفتن سر عقد

۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵

برای عقد ازدواج بین زن و شوهر می‌توان شرط و شروطی را در همان زمان عقد تعیین کرد و به قول معروف گربه را دم حجله کشت تا بعد‌ها اگر خانم خواست ادامه تحصیل بدهد و شاغل باشد، آقا مخالف نکند. در واقع موافقت آقا را در همان دوران قبل از عقد می‌گیرد و در لحظه عقد این موارد را به‌عنوان شرط و شروط ضمن عقد در عقدنامه قید می‌کند.

عاشقانه‌ای از دوران‌جنگ

عاشقانه‌ای از دوران‌جنگ

۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵

«دختر شینا» عاشقانه‌ای از دوران جنگ است که بهناز ضرابی‌زاده آن‌ را در قالب یک رمان از زبان قهرمان اصلی داستان یعنی همسر شهید روایت می‌کند. منبع این کتاب «خاطرات قدم‌خیر محمدی‌کنعان، همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر» که نویسنده آن را گردآوری و به صورت رمان به نگارش درآورده است.

یلدا بهانه‌ای یک‌دقیقه‌ای برای دوستی

دورهمی و صله‌‌رحم به بهانه برگزاری جشن‌هایی همچون مراسم شب‌یلدا

یلدا بهانه‌ای یک‌دقیقه‌ای برای دوستی

۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸

شب یلدا یا همان شب‌چله، حسن‌ختام پاییزی برای استقبال از زمستان است. در آخرین روز فصل پاییز و اولین شب فصل زمستان، فاصله بین غروب تا طلوع خورشید در صبح اول دی بیشترین طول شب را دارد؛ فاصله‌ای که البته خیلی هم زیاد نیست و فقط یک دقیقه است! بله یلدا فرقش با شب‌های قبلی و بعدی خود فقط یک دقیقه است اما همین تفاوت یک دقیقه‌ای هم باعث شده تا ما به بهانه این یک دقیقه تاریکی، بیشتر حواس‌مان به یکدیگر باشد و قدر همدیگر را بدانیم.

پهلوانی به سبک اصغرآقا

روایتی از زندگی شهید منافی‌زاده

پهلوانی به سبک اصغرآقا

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶

معلم بود و اهل جنوب شهر. همین حالا هم ورزشگاهی در نازی‌آباد به نام اوست که یادآور پهلوانی‌های این شهید است. بسیاری از کسانی که او را می‌شناختند، نمی‌دانستند که ملی‌پوش کشتی و نایب‌قهرمان کشتی فرنگی بوده. همین‌قدر خاکی و مرامش از همان ابتدا پهلوانی بود. شهید اصغر منافی زاده، روزگاری معلم تربیت بدنی یکی از مدارس جنوب تهران بود.

روضه‌ای به نام «حوض‌خون»

یک روایت زنانه از دفاع‌مقدس

روضه‌ای به نام «حوض‌خون»

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲

فکرش درگیر بچه‌هاست که خانه مانده‌اند. به زنان دیگر نگاه می‌کند و دردهایش را از یاد می‌برد. یک دستش به لباسی است که داخل حوض است و دست دیگرش را حائل می‌کند و چنگ می‌زند. تصویر شستن لباس خونی در کتاب «حوض خون» با چنین روایتی نقش می‌بندد. هر قدر که روایت جلوتر می‌رود، دست‌های زن راوی بیشتر واضح می‌شود و انگار که مقابل مخاطب ایستاده و در حال دست بردن به حوض و شستن لباس‌های کثیف و گاهی به خون آغشته رزمنده‌هاست.

پرستاری در جنگ

یادداشتی بر کتاب‌های یکشنبه آخر و دختران اُ.پی.دی

پرستاری در جنگ

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷

در زمان دفاع‌مقدس، همه افراد در همه سنین جایی برای انجام وظیفه و نقش‌آفرینی داشتند و ما از طیف‌های مختلف افراد کارهای گوناگونی را سراغ داریم که مشغول انجام‌شان بودند.

قبلی۳بعدی