jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۹۸۱۶۹ ۱۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ۲۰:۱۰

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در پی بلوکه شدن فرمان ممنوعیت سفر شهروندان هفت کشور به آمریکا از سوی یک قاضی فدرال، به مسافران کشورهای ممنوعه اجازه خواهد داد سوار پروازها به مقصد این کشور شوند.

پذیرش مسافران کشورهای ممنوعه در پروازهای قطرایرویز به آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سازمان گمرک و حفاظت مرزی آمریکا به قطر ایرویز توصیه کرد می تواند مسافران هفت کشور مسلمان بزرگ و همه پناهجویانی که تحت فرمان ترامپ ورودشان به این کشور ممنوع شده بود را در پروازهایش بپذیرد.

سخنگوی قطر ایروز تایید کرد این شرکت هواپیمایی همه مسافرانی که اسناد سفر معتبری دارند را خواهد پذیرفت.

ترامپ در ۲۷ ژانویه ورود شهروندان کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن و همه پناهجویان به آمریکا را ممنوع کرد.

این ممنوعیت، صنعت هواپیمایی را غافلگیر کرد و بعضی از شرکت های هواپیمایی ناچار شدند برای رعایت این فرمان، خدمه پروازشان را تغییر دهند.

دستور لغو موقتی این ممنوعیت از سوی قاضی فدرال، چالش بزرگی برای اقدام ترامپ است با اینهمه دولت وی می تواند درخواست تجدیدنظر کرده و این سیاست را حفظ کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر