jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۸۹۶۱۸   ۲۵ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

این نخستین بار در جهان است که چنین اتفاقی صورت می‌گیرد تا تمام قطارهای فعال در خطوط ریلی یک کشور، صددرصد از انرژی باد استفاده کند.

به گزارش فارس، روزانه 600 هزار هلندی با قطار جابه‌جا می‌شوند و از این پس قرار است که سیستم حمل و نقل ریلی این کشور به جای استفاده از سوخت‌های فسیلی، سراغ انرژی باد برود. شرکت ان.اس به عنوان اپراتور اصلی توسعه خطوط ریلی هلند اعلام کرد، از ژانویه سال آینده به بعد صددرصد انرژی مورد نیاز برای راه‌آهن این کشور از منابع تجدیدشدنی تامین می‌شود. این نخستین‌بار در جهان است که چنین اتفاقی صورت می‌گیرد که براساس قرارداد منعقد شده در سال 2015 بین شرکت ان.اس و بزرگ‌ترین شرکت تامین‌کننده انرژی هلند موسوم به Eneco محقق می‌شود.

تان بون، سخنگوی شرکت ان.اس در این خصوص گفت: برای خطوط ریلی از همان منبعی استفاده می‌کنیم که انرژی ساکنان شهر آمستردام را تامین می‌کند. این انرژی از مزارع بادی که بتازگی تاسیس شد، تامین می‌شود. ما با این کار سبزترین خطوط راه‌آهن جهان که بیشترین سازگاری را با محیط‌زیست دارد، راه‌اندازی می‌کنیم.

هنوز هیچ شرکت ریلی دیگر در جهان چنین اقدامی را انجام نداده است و پیش‌بینی می‌شود از اواخر سال 2017 برخی شرکت‌ها در این زمینه سراغ انرژی‌های بادی بروند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر