jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۹۸۲۳۰۸   ۰۴ دی ۱۳۹۵  |  ۲۲:۴۵

ولادیمیر پوتین و حسن روحانی روسای جمهوری روسیه و ایران در سومین رایزنی تلفنی خود در یک ماه اخیر در باره ادامه همکاری های منطقه ای دو کشور، حل بحران سوریه و مبارزه با تروریسم بین المللی گفت وگو کردند.

سوریه محور رایزنی تلفنی روحانی و پوتین

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، در تماس تلفنی شامگاه شنبه سران دو کشور که خبر آن از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه اعلام شد، تحولات و شرایط کنونی سوریه پس از شکست گروههای تروریستی در حلب و پاکسازی این شهر از تروریست ها بررسی شد.

روسای جمهوری ایران و روسیه همچنین بر اهمیت همکاری دو کشور برای کمک به ازسرگیری روند مذاکرات حل و فصل سیاسی مشکلات سوریه تاکید کردند.

بنا به اعلام کاخ کرملین، در این رایزنی همچنین روند همگرایی های ایران و روسیه برای از سرگیری مذاکرات حل و فصل بحران سوریه با حضور تمامی طرف های سوری در شهر آستانه پایتخت قزاقستان بررسی شد.

روحانی در این مذاکره تلفنی همچنین ترور آندره گنادیوویچ کارلوف سفیر روسیه در ترکیه را که دوشنبه گذشته در آنکارا صورت گرفت به همتای روس خود تسلیت گفت.

از هشتم آذر ماه تاکنون روسای جمهوری روسیه و ایران تا کنون سه بار با یکدیگر رایزنی تلفنی کرده اند که محور دو مذاکره قبلی اوضاع سوریه و مبارزه با تروریسم بین المللی بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر