jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۷۹۳۷۹   ۲۶ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۵:۱۰

معاون امور ساماندهی جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: از ابتدای امسال 650 هزار جوان وام ازدواج 100 میلیون ریالی دریافت کرده اند و تا پایان سال این رقم به یک میلیون نفر می رسد.

یک میلیون نفر وام ازدواج دریافت می کنند

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا رستمی روز جمعه در حاشیه بیستمین جشن ازدواج دانشجویی در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید، افزایش میزان وام ازدواج به بیش از سه برابر بوده است.

وی مشاوره پیش از ازدواج را بسیار مهم خواند و اظهار کرد: هم اکنون نزدیک به 60 مرکز مشاوره ازدواج وجود دارد که تا پایان دولت یازدهم 250 مرکز مشاوره ازدواج دیگر نیز تاسیس می شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: بیمه ازدواج یکی دیگر از راه های حمایت از خانواده هاست که راه اندازی شده و خانواده ها با سرمایه گذاری در آن می توانند در زمان مقتضی از تسهیلاتی مانند تامین خرید مسکن، تهیه جهیزیه، هزینه فرزندآوری، مسائل درمانی و مهریه استفاده کنند.

رستمی تاکید کرد: دولت یازدهم ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جوانان در امر ازدواج را حمایت می کند و وزارت ورزش و جوانان نیز به این مهم توجه دارد.

بیستمین جشن ازدواج دانشجویی با حضور 850 زوج، روز جمعه در محل سالن صبا شهر مشهد برگزار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها