با موضوع حمایت از تولید ملی

فیلم «قهرمانان کوچک» ساخته شد

رییس شورای اسلامی شهر تهران:

ترویج فرهنگ استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی نیازمند روحیه جهادی است

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ترویج فرهنگ استفاده از کالای تولید دانش بنیان داخل نیازمند روحیه جهادی و کار صادقانه است.
کد خبر: ۹۷۹۲۱۳
ترویج فرهنگ استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی نیازمند روحیه جهادی است

​به گزارش جام جم آنلاین از ستاد خبری جشنواره «ایران ساخت»، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره حمایت از تولیدات دانش بنیان داخلی و ترویج فرهنگ این موضوع اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع حمایت از کالای دانش بنیان ایرانی هم مسوولان و هم مردم باید این موضوع را جدی گرفته و نهایت سعی خود را کنند تا تولیدکنندگان داخلی با حمایت مسوولان و مردم بتوانند در جهت پیشرفت و توسعه کشور و حضور در بازارهای جهانی گام بردارند.

وی درادامه گفت: با توجه به این موضوع که چندی است روحیه جهادی در میان عده ای کمرنگ شده؛ تنها راه پیشرفت تولید دانش بنیان داخلی این است که همه صادقانه و بسیار جدی کار کنند و مسوولیت های خود رافراموش نکرده و به خوبی انجام دهند.

چمران به اهمیت نقش مسوولان در پیشبرد اهداف حمایت از تولید و خدمات دانش بنیان داخلی و اهمیت برگزاری رویدادهای فرهنگی همچون جشنواره «ایران ساخت» اشاره کرد و گفت: مسوولان امر باید تمام تلاش خود را برای فراهم کردن بسترهای فرهنگی و ترویج موضوع استفاده از کالای باکیفیت و دانش بنیان ایرانی در جامعه انجام دهند و مردم نیز به عنوان یکی دیکر از نقش آفرینان توسعه و پیشرفت تولیدات داخلی، باید از تولید کنندگان حمایت و کالای دانش بنیان ایرانی خریداری کنند. کمک و حمایت از تولید محتوای رسانه ای در شرایط حاضر که رسانه ها جایگاه ویژه در بین مردم دارند نیز امری ضروری به شمار می رود که برگزاری جشنواره «ایران ساخت» هم در این عرصه، راهگشا است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین ابراز کرد: دراین میان تولید کنندگان نیز باید به استانداردهای تولید توجه لازم را داشته باشند تا کالا و محصول تولیدی مورد استقبال مردم قرار گیرد زیرا درصورت نبود کیفیت مناسب و عدم رضایت خریداران بی اعتمادی حاصل شده و دیگر تمایل به خرید کالای ایرانی وجود نخواهد داشت ؛ همانطور که سال هاست این اتفاق درکشور رخ داده است و جامعه به خرید کالای خارجی به دلیل بالابودن کیفیت و تبلیغات مفصل، و گاهی بهای مناسب تر رو آورده ایم.

جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه های دیجیتال و ایده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به وب‌سایت www.iransaakht.ir مراجعه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها