بندرعباس روزانه 400تن زباله تولید می‌کند

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری بندرعباس با اشاره به تولید بیش از 400تن زباله در این شهر گفت: سالیانه بیش از 90میلیارد تومان برای جمع آوری پسماند شهری هزینه می شود.
کد خبر: ۹۷۸۴۱۷
بندرعباس روزانه 400تن زباله تولید می‌کند

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از بندرعباس، پطروس ترابی ظهر امروز در نشستی با بیان اینکه، جمع آوری پسماند در شهربندرعباس ماهیانه 70میلیارد ریال هزینه دارد، اظهار داشت: کل مبلغ وصولی از ناحیه شهروندان و ادارات دولتی طی یک سال تنها 40میلیارد ریال است.

وی افزود: بندرعباس روزانه بیش از 400تن زباله تولید می‌کند و 78خودرو میکانیزه و معمولی وظیفه جمع آوری پسماند شهری را برعهده دارند که این عملیات ماهیانه برای شهرداری 70میلیارد ریال هزینه دارد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندرعباس ضمن تاکید بر رعایت زمان گذاشتن پسماند توسط شهروندان تصریح کرد: تنها 10درصد شهروندان این قانون را رعایت می‌کنند واین مسئله سبب می‌شود تا در برخی مناطق بیش از 4 بار در شبانه روز عملیات جمع‌آوری پسماند انجام شود.

ترابی، ایجاد چهره نامناسب و سیمای مخدوش شهری، آلودگی زیستی، بروز بیماری‌های پوستی و تنفسی و تجمع حیوانات موزی و ولگرد را از تبعات گذاشتن خارج از نوبت پسماند دانست و افزود: اعمال جریمه گزینه مهمی است که برای برخورد با شهروندان و دستگاه های دولتی خاطی در زمینه عدم پرداخت عوارض و تولید مازاد و عدم تفکیک زباله در شهر بندرعباس در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه از اهدای سطل تفکیک زباله به ادرات، مراکز آموزشی و فرهنگی ، مجتمع های تجاری و مسکونی شهر بندرعباس به عنوان اقدامی موثر در ترویج فرهنگ تفکیک پسماند از مبداء یاد کرد و افزود: تامین و تجهیر یک دستگاه اتوبوس برای حضور در مدارس و مراکز مختلف شهری با هدف ترویج فرهنگ جمع آوری و تفکیک پسماند از دیگر برنامه های سازمان در سال جاری است.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندرعباس با بیان اینکه مراکز تجاری شهر بندرعباس از طرح تفکیک پسماند استقبال نمی‌کنند، ادامه داد: جریمه سنگینی در انتظار مراکز تجاری و دیگر کسبه های خاطی در این زمینه است.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندرعباس با اذعان به اینکه 100درصد پسماندهای جمع ‌آوری شده در بندرعباس در مقصد تفکیک می شود گفت: پیگیری ها برای احداث و بهره برداری از کارخانه بازیافت پسماند و تولید کمپوست در این شهر ادامه دارد و امیدواریم تا پایان سال نتیجه این تلاشها به افتتاح این کارخانه ختم شود.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندرعباس با بیان سایت دفع پسماند بندرعباس کمتر از 5 سال برای استفاده ظرفیت دارد افزود: با رفع مشکل تفکیک پسماند و توجه ادارات دولتی به پرداخت عوارض می توان در مسیر کاهش تولید پسماند و ارتقای فرهنگ شهر نشینی گام موثری برداشت.

وی در بخش پایانی بر ضرورت احداث پارک بازیافت پسماند شهر بندرعباس تاکید کرد و اظهار داشت: برای نهادینه سازی و ترویج فرهنگ شهرنشینی در بخش تفکیک پسماند با احداث پارک بازیافت می توان آموزش های لازم را برای سنین مختلف در نظر گرفت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها