علیرضا افتخاری در مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت، گفت: شاید تاریخ دیگر شخصیتی مانند محمدرضا شجریان را پدید نیاورد، برای همین از خداوند برای او شفای عاجل طلب می‌کنیم.
کد خبر: ۹۷۷۹۳۹
افتخاری: برای بیماری شجریان روحیه ام را از دست دادم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد آبان و آذرماه با حضور علی مرادخانی – معاون امور هنری وزیر ارشاد -، سیدعباس عظیمی – مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت – و تعدادی از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری، ۲۱ آذرماه در مجموعه باغ زیبا برگزار شد.

علیرضا افتخاری خواننده سنتی ایران که امسال ۶۰ ساله می‌شود و متولد آذرماه است، در این مراسم گفت: تنها چیزی که مدتی است من را از روحیه و چیزی که بودم خارج کرده، بیماری استاد محمدرضا شجریان – خواننده پیشکسوت – است.

او افزود: از خداوند شفای عاجل ایشان را می‌خواهیم، چون نگاه قشنگ و همیشه نگران‌شان به امثال بنده حقیر، شما بزرگان و این سرزمین عزیز بوده است. شجریان یکی از صاحب‌فران موسیقی است و شاید دیگر تاریخ نتواند چنین شخصیتی را پدید آورد.

لوریس چکناواریان هم پس از دریافت لوح تقدیر خود، گفت:‌ من آدم خوشبختی هستم که دو تاریخ تولد دارم، یکی ۲۲ مهرماه و دیگری تاریخ تولد شناسنامه‌ام که اول آبان است. من دوبار متولد شدم! از آقای مرادخانی تشکر می‌کنم، چون ۱۵ سال پیش این امکان را به من داد که به ایران برگردم و فعالیت کنم. آن زمان «رستم و سهراب» را کار کردم که اجرای سختی بود و ماندگار شدم.

فضل‌الله توکل نوازنده چیره دست سنتور نیز در این مراسم گفت: من خاک پای تمام ملت ایران هستم، چون هرچه دارم از محبت مردم است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها