حمایت وزارت نیرو از فرهنگ‌ سازی استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اعلام استقبال این وزارتخانه از برگزاری جشنواره «ایران ساخت» بیان کرد: از برگزاری رویدادهای فرهنگی در راستای استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی حمایت می‌کنیم.
کد خبر: ۹۷۷۶۱۹
حمایت وزارت نیرو از فرهنگ‌ سازی استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی

به گزارش جام جم آنلاین از ستاد خبری جشنواره ایران‌ساخت، هوشنگ فلاحتیان با استقبال از برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت گفت: وزارت نیرو از برگزاری این جشنواره فرهنگساز حمایت می‌کند و مشتاق هستیم تا اتفاق‌های این‌چنینی رونق داشته باشد و بهره‌برداری از محصولات دانش‌بنیان ایرانی در جامعه ترویج و رواج یابد.

وی تاکید کرد: فناوران، محققان و کسانی که در این زمینه دستی بر آتش دارند باید در انتخاب و ساخت محصولات دانش‌بنیان سراغ محصولاتی بروند که نیاز مشخص و تعریف شده‌ای در کشور داشته باشد.

فلاحتیان ادامه داد: در زمینه‌های مختلف، نیازها و مصارفی وجود دارد که اگر کالایی مورد نیاز با جامعه و در راستای این مصارف طراحی و ساخته شود قطعاً بازار خود را پیدا می‌کند و مورد حمایت مردم هم قرار می‌گیرد.

جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری‌سازی، «کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان از خدمات و تولیدات دانش‌ بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته‌سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه‌های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به وب‌سایت www.iransaakht.ir مراجعه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها