رئیس جمهور سوریه با ارسال پیام تسلیت به رئیس جمهور کوبا به‌دلیل درگذشت رهبر آزادیخواه این کشور تأکید کرد که ایستادگی فیدل کاسترو، الهام بخش رهبران و ملت‌های دنیا شد.
کد خبر: ۹۷۲۸۳۶
واکنش بشار اسد به مرگ کاسترو

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل ازفارس، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه به «رائول کاسترو روس» رئیس جمهور کوبا به خاطر درگذشت «فیدل کاسترو» سیاستمدار کهنه‌کار و انقلابی این کشور پیام تسلیت ارسال کرد.

اسد در این پیام ضمن تسلیت به خاطر درگذشت این رهبر آزادی خواه، برای وی از درگاه خداوند آمرزش و برای ملت کوبا تداوم عزت و پیروزی را مسئلت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، رئیس جمهور سوریه در این پیام تأکید کرد: فیدل کاسترو رهبر بزرگ کوبا چند دهه رهبری مبارزه ملت و کشور خود علیه امپریالیسم و سلطه را با کفایت و اقتدار رهبری کرد و ایستادگی وی اسطوره ای و الهام بخش همه رهبران و ملتهای دنیا شد.

وی با بیان این مطلب افزود: کوبا توانسته با رهبری خود در برابر سخت ترین تحریمها و تبلیغات ظالمانه‌ای ایستادگی کند که تاریخ معاصر به خود دیده است.

اسد در پایان تصریح کرد، کوبا به مشعلی برای آزادی ملل آمریکای جنوبی و ملتهای جهان بدل شد و نام فیدل کاسترو در ذهن نسلها باقی مانده و الهام بخش ملتهایی خواهد بود که به استقلال راستین و رهایی از یوق استعمار و سلطه چشم دارند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
20
-
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۷
۰
۰
هم قطارا خوب هوای همدیگرو دارن
خودشم حكومتش ارث پدریشه
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها