Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها آذربایجان غربی کد خبر: ۹۶۹۷۴۵ ۲۷ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۴:۴۵

فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه:

۵۰ باند سرقت در ارومیه متلاشی شد

۱

فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه از شناسایی و انهدام ۵۰ باند سرقت در شهرستان ارومیه طی هفت ماهه امسال خبر داد.

۵۰ باند سرقت در ارومیه متلاشی شد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، سرهنگ حسین صمدپور در نشست با خبرنگاران آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال وقوع سرقت در این شهرستان ۱۲ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است افزود: میزان کاهش در سرقت های مهم ۱۴ درصد و در سرقت های خرد حدود ۱۰ درصد است.

وی با اشاره به اینکه کاهش سرقت در این شهرستان از میانگین کشوری و استانی بهتر است و این نشان از نتبجه بخش بودن تلاش شبانه روزی کارکنان انتظامی ارومیه دارد عنوان کرد:۷۵ درصد از سرقت های انجام گرفته در این شهرستان کشف شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه با بیان اینکه در سال جاری سرقت از منزل ۲۵ درصد و سرقت از مغازه ۳۷ درصد کمتر شده است افزود: امسال همچنین شاهد هستیم که جرایم خشن شش درصد، زورگیری ۷۵ درصد و قتل ۴۷ درصد نسبت به مشابه سال قبل در ارومیه کاهش یافته است.

سرهنگ صمدپور با بیان اینکه در سال جاری هزارو ۴۰۰ نفر سارق در ارومیه دستگیر شده است گفت: سرقت از مغازه به دلیل همکاری هر چه بیشتر صنوف کاهش یافته است و در این راستا نصب دوربین مدار بسته در مغازه‌ها زمینه ارتکاب جرم را توسط مجرمان به حداقل می‌رساند.

فرمانده انتظامی ارومیه از کاهش وقوع جرایم خشن در ارومیه طی سال جاری خبر داد و افزود: ۲۶ درصد کل جرایم شهرستان ارومیه را نزاع و درگیری شامل می‌شود.

سرهنگ صمدپور با بیان اینکه نزاع و درگیری، امنیت روانی جامعه را به مخاطره می‌اندازد اعلام کرد: در این میان ۹۶ درصد نزاع‌های به وقوع پیوسته نزاع فردی و چهار درصد نیز نزاع دسته‌جمعی است.

وی در خصوص نزاع مسلحانه در ارومیه طی هفته گذشته عنوان کرد: در جریان تیراندازی فدک ارومیه که طی هفته گذشته انجام شد، ۱۱ نفر دستگیر شده و به مراجع قضایی فرستاده شده اند.

فرمانده انتظامی ارومیه با اشاره به اینکه عامل اصلی این درگیری مسلحانه جوان ۱۹ ساله بود خاطرنشان کرد: علت اصلی نزاع و درگیری، اختلاف مالی و حساب بود که طی آن چهار نفر براثر سلاح سرد و سه نفر با اسلحه گرم مجروح به بیمارستان منتقل شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نوذر
-
۰۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
1400 سارق دستگیر شده اند و تعدادی هم دستگیر نشده اند و تازه 25 درصد از پارسال كمتر شده!!!! به تعداد جمعیت یك دهستان در آن شهر سارق وجود دارد كه اگر خانواده هایشان را هم حساب كنیم به تعداد جمعیت یك شهر كوچك درآمدشان از سرقت تامین میشود!!!البته اگر جمعیت ارومیه را یك ملیون نفر در نظر بگیریم حدود 0.14 % سارق دارد كه بسیار ناچیز است. سارقان اصلی را باید دربین مسئولان خائن به ملت جستجو كرد كه كلان از بیت المال میدزدند.
۰
۰