معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ابطال مجوز شرکت سازه‌های خودرو دیار خبر داد.
کد خبر: ۹۶۸۳۱۹
مجوز دیارخودرو به طور کامل باطل شد

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا ، وحید منایی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از تطبیق عملکرد با ضوابط و مستندات قانونی و دستورالعمل‌های ابلاغی، مجوز شرکت سازه‌های خودرو دیار را ابطال کرد.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس تبصره ماده (۱۱) دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان، تولیدکنندگان، دفاتر و شعب شرکت های خارجی عرضه کننده کالاهای سرمایه ای در ایران مجوز شرکت سازه های خودرو دیار را ابطال کرد.

منایی تصریح کرد: صدور ابلاغ تعلیق فعالیت شرکت یاد شده توسط دبیرخانه هیئت عالی نظارت و به دلیل عدم پاسخگویی، عدم ایفای به موقع تعهدات و عدم تایید عملکرد آن شرکت از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان صورت گرفته است.

وی افزود: نکته قابل توجه اینکه این است که براساس این ابلاغ، شرکت مذکور کماکان مکلف به ارائه خدمات پس از فروش به خریداران خودرو برای کالاهای عرضه شده قبلی بوده و در این زمینه نظارت مستمر تا ایفای کامل حقوق مصرف کنندگان از سوی سازمان حمایت انجام خواهد شد.

منایی تاکید کرد: براساس دستورالعمل ساماندهی فعالیت نمایندگی های رسمی شرکت های خارجی عرضه کننده کالا و خدمات خارجی در کشور ابلاغی وزیر صنعت، معدن و تجارت تمامی دفاتر و شعب شرکت‌های خارجی تولیدکننده کالا و خدمات که در ایران مستقر بوده و اختیار قانونی لازم به منظور انتخاب و تعیین نمایندگی های توزیع و فروش را دارند، موظفند با ارائه مدارک لازم نسبت به دریافت گواهی فعالیت اقدام کنند در غیر این صورت با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.

وی یادآور شد: هموطنان در صورت مواجهه با هرگونه تخلف در این زمینه به خصوص فروش یا پیش فروش خودرو توسط شرکت های متفرقه ای که نمایندگی رسمی از شرکت های تولیدکننده خارجی ندارند، می توانند مراتب را برای رسیدگی از طریق سامانه ۱۲۴ به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یا از طریق ارسال شکایات به واحد ستاد خبری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها در سراسر کشور مطرح و پیگیری کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
مشتری
-
۱۰:۲۷ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
ای بابا
دو زار حق حقوقشو میدادی پروانه ت باطل نمشد دگ
حالا هم دیر نشده
بجنب برو شماره حساب بگیر واریز كن حل میشه
سعید
-
۱۳:۰۰ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
این قسمتش خیلی باحال بود : ==>> عدم ایفای به موقع تعهدات و عدم تایید عملكرد آن شركت از سوی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان و در راستای رعایت حقوق مصرف كنندگان صورت گرفته است .. اگه اینجوری باشه كه ایران خودرو و سایپا رو هم باید تخته كرد دیگه
مهدی
-
۱۴:۳۵ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
حالا تكلیف خریداران محصولات این شركت از لحاظ خدمات پس از فروش،الزام به تأمین قطعات تا 10 سال پس از فروش هر خودرو،و . . . چه می شه
احتمالا بازم . . . . .

نیازمندی ها