jamejamonline
سیاسی قوه قضائیه کد خبر: ۹۶۵۷۴۰   ۱۷ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۳:۲۴

رئیس قوه قضائیه گفت: آزادی بیان در جمهوری اسلامی ایران با وجود همه تبلیغات مسموم دشمنان ، آزادی معقول و منطقی است و در کشور ما همه قوا و اشخاص نقد می شوند.

آزادی بیان در ایران معقول و منطقی است

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان قوه قضائیه به نقش رسانه ها در شکل دهی نظام فکری جامعه اشاره کرد و افزود: هم اکنون بسیاری از مشکلات جامعه از طریق رسانه ها و همچنین صدا و سیما مطرح می شود و نقادی صورت می گیرد.

وی گفت: برخی، انتظارات را در بحث آزادی بالا می برند و معتقدند که آزادی های دیگری هم باید باشد در حالی که در هیچ کجای دنیا و در هیچ نظامی، آزادی مطلق نداریم زیرا آزادی ها با هم تزاحم می کند.

رئیس قوه قضائیه افزود: ممکن است آزادی یک شخص با شخص دیگر و آزادی یک گروه با گروه دیگر و یا نوعی آزادی با ارزش های اخلاقی و مصالح ملی تزاحم پیدا کند و این مسئله روشنی است و همه کشورهای دنیا قبول دارند که آزادی باید به نحوی محدود شود لذا شما می بینید در نظامی مانند نظام لیبرال دموکراسی وقتی بحث تاریخی هولوکاست را مخالف مصالح شان می بینند، ممنوع می کنند.

وی افزود: ما در جمهوری اسلامی ایران پس از قبول قانون اساسی و اسلام باید چارچوب ها را رعایت کنیم و این رعایت به معنای جلو افتادن از آزادی ها نیست.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: بنای جمهوری اسلامی ایران براساس اصل دوم قانون اساسی، توحیدی است و در اصل سوم هم دولت ها موظف شدند ارزش های اخلاقی را در جامعه ترویج دهند و از همه مظاهر فساد و لاابالی گری جلوگیری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
روح الله
-
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۷
لعنت بر امریكای شغال كه دائم سیاهپوستان را میكشد و میخواد مثل زرد پوستان نسلشون رو از بین ببره///
۰
۰

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر