jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۶۰۵۸۰   ۰۴ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۴:۴۱

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی:

20میلیون حاشیه نشین داریم/اعتیاد عامل 50 درصدی طلاق ها

۱

رستم وندی از وجود 20 میلیون نفر حاشیه نشین، عامل 50 درصدی طلاق ها و تاسیس سازمان مدیریت اجتماعی خبر داد.

20میلیون حاشیه نشین داریم/اعتیاد عامل 50 درصدی طلاق ها

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مرکز اطلاع رسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر تقی رستم وندی گفت: اعتیاد سرمنشا 50 درصد از موارد طلاق در کشور است. این معضل همچنین زمینه اصلی همسر آزاری، کودک آزاری، قتل و جرایم اجتماعی است. در حال حاضر تمام اعضای شورای اجتماعی کشور درگیر رسیدگی و بررسی آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد هستند.
قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی افزود: تحرک خوبی در حوزه مبارزه با اعتیاد صورت گرفته به طوری که در شهر تهران و برخی از کلان شهرها جمع آوری معتادان متجاهر در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است و حدود پنج هزار نفر در تهران تا اکنون جمع آوری شده اند.
رستم وندی گفت: در حوزه کشفیات، طبق آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر طی شش ماهه اخیر 11 درصد افزایش کشفیات را شاهد بودیم. همچنین در 6 ماهه اخیر بحث پیشگیری و آموزش جدی تر دنبال شده و در حوزه مقابله با باندهای بزرگ، چند سرشاخه بزرگ در مناطق مرزی متلاشی شده است.
وی تصریح کرد: فقر، بیکاری و مهاجرت به عنوان بسترهای فراهم کننده آسیب های اجتماعی هستند. اکنون 11 میلیون از جمعیت کشورمان در حاشیه ها یا سکونتگاه های غیررسمی زندگی می کنند و حدود 8 تا 9 میلیون نفر در بافت فرسوده و قدیمی هستند یعنی جمعا یک چهارم جمعیت کشور ما از لحاظ معیارهای اولیه زندگی دچار مشکل هستند و به هرحال معنای حاشیه نشینی همین است که افراد در معماری محل سکونت و امکانات و خدمات زیرساختی آن دچار مشکل هستند، که حدود 20 میلیون نفر تخمین زده می شود.
قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی در پایان از تشکیل سازمان مدیریت اجتماعی در هفته های آتی خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حبیب
-
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
انرژی هسته ای حق مسلم ماست
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها