ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد: مقابله با تهدیدهای ایران بهانه واشنگتن برای استقرار سامانه موشکی در اروپا بود، در حالیکه هدف آمریکا از این اقدام رسیدن به برتری نظامی آمریکا بر روسیه و چین است.
کد خبر: ۹۵۵۶۲۴
ایران بهانه آمریکا برای تضعیف چین و روسیه بود

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، ژنرال ویکتور پوزنیخیر معاون اول اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گفت: استقرار سامانه پدافند موشکی آمریکا در اروپا هیچ ارتباطی با تهدید موشکی ایران و کره شمالی که واشنگتن آنها را علت استقرار این سامانه اعلام کرده است، ندارد.

واشنگتن از سه سال پیش استقرار اجزای سامانه موشکی شامل ایستگاه ردیابی در رومانی و پایگاه موشک ها را در لهستان آغاز کرده که در حال گسترش می باشد و همزمان نیز شمار نیروهای آمریکایی و ناتو نزدیک مرزهای اروپایی روسیه رو به افزایش است.

پایگاه خبری وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه به نقل از این ژنرال روسی نوشت: کره شمالی نیز در شرایط کنونی امکان تهدید واقعی غرب را ندارد و از سوی دیگر مطرح کردن ادعای تهدید تهران با توجه به توافق برجام نیز کاملا بی جاست.

پوزنیخیر همچنین اظهار کرد: آمریکا افزون بر اینکه تلاش می کند، توانمندی نیروی بازدارنده هسته ای روسیه را کاهش دهد با استقرار سامانه موشکی (در شرق اروپا) مجموعه ضربتی قدرتمندی را برای از بین بردن جنگ افزارهای طرف مقابل فراهم می آورد.

وی ادامه داد: به این ترتیب به بهانه مقابله با تهدید موشکی کره شمالی و ایران، آمریکا سامانه ای را مستقر می کند که هدف اصلی آن مقابله با موشک های روسیه و چین است.

معاون اول اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه همچنین تاکید کرد: استقرار سکوهای پرتاب سپرموشکی آمریکا در رومانی و لهستان، ناقض قرارداد محدودیت موشک های میان برد و کوتاه برد است.

وی گفت: سکوهای عرشه ای Мk.41 افزون بر توان پرتاب راکت های ضد موشکی SM-3 می تواند برای شلیک موشک کروز برد بلند تام هاوک نیز استفاده شود که کاربرد نوع زمینی این سکوها برای کروز نقض قرارداد مربوط به موشک های میان برد و کوتاه برد از سوی آمریکا است.

پوزنیخیر با بیان اینکه کل بخش اروپایی روسیه می تواند در تیررس موشک های کروز آمریکا قرار گیرد، افزود: از سوی دیگر، مجهز شدن سکوهای پرتاب Мk.41 به موشک های کروز تام هاوک در پایگاههای اروپایی و ناوهای وابسته به سپر موشکی می تواند پنهانی و در زمان کوتاهی انجام و عملیاتی شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
هموطن
-
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۱
۰
۰
مرگ بر آمریكا
نوذر
-
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۱
۰
۰
در چند سال گذشته غرب حسابی سر روسها كلاه گذاشت و روسیه را از سطح یك ابر قدرت به شدت پایین كشید.....روسها كه بتازگی دوزاریشان افتاده به تدریج در حال تجدید قوا هستند.....
مهدی
-
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
۰
۰
با آرزوی فروپاشی نظام سلطه و امپریالیستی آمریكای جهان خوار , امریكا هم روزی سقوط خواهد كرد فقط زمان لازم است كه آینده این كشور استكباری را روشن كند . امریكا حقیقتا شیطان بزرگ است .
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها