jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۵۲۴۴۳ ۱۲ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۲:۳۱

رئیس پلیس فتا گفت: در نشست اخیر سازمان اینترپل گزارش مبسوطی از فعالیت ۷۵ هزار نیروی داعش در شبکه‌های اجتماعی توئیتر، تلگرام، فیسبوک و پروایدرهای دیگر ارائه دادیم و خواستار ورود جدی اینترپل به برخورد همه‌جانبه با فعالیت سایبری این گروهک تروریستی شدیم.

فعالیت ۷۵ هزار داعشی در شبکه‌های اجتماعی

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، سردار کمال هادیان‌فر در حاشیه بازدید رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از ساختمان پلیس فتا و فعالیت‌های سایبری این پلیس با اشاره به روند رو به رشد وقوع جرایم در فضای مجازی اظهار داشت: با توجه به گسترش روزافزون اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی هر ساله شاهد رشد جرایم در این فضا هستیم و در 6 ماهه نخست امسال 63.5 درصد جرایم رخ‌داده در فضای مجازی افزایش داشته است.

وی ادامه داد: آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد 42.5 درصد از جرایم رخ داده در شبکه اجتماعی تلگرام به وقوع می‌پیوندد که لازم است خانواده‌ها وجوانان هوشیاری بیشتری در حین استفاده از این شبکه‌ اجتماعی داشته باشند.

رئیس پلیس فتای ناجا هتک حیثیت در فضای مجازی را دارای بیشترین سهم از جرایم اینترنتی در کشورمان معرفی کرد و با اشاره به موضوع برداشت‌های غیرمجاز در اثر اینترنت گفت: در سال 93 میزان برداشت‌های غیرمجاز به 53 درصد رسید که خوشبختانه با هشدارهای پلیس و همکاری بانک‌های کشور کاهش 34 درصدی در این فضا را تجربه کرده است.

هادیان‌فر در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص فعالیت هکرهای عربستان علیه سایت‌های کشورمان گفت: چندی پیش گروهی تحت عنوان داعش با بهره‌مندی از IPهای عربستانی و کشور ترکیه حمله هکری پیش پا افتاده‌ای از نوع دی‌فیس انجام داده است که خوشبختانه با ورود سریع پلیس فتا و توجه ویژه مدیران سایت‌های مربوطه این حملات خنثی شد.

عدم پاسخگویی عربستان نسبت به حملات هکری داعش به سایت‌های ایرانی

وی ادامه داد: البته در نشست اخیر اینترپل نیز گزارش استفاده هکرهای داعش از IP های عربستان به اطلاع مسئولان عربستان رساندیم که متاسفانه هیچ اقدام عملی از سوی این کشور انجام نشده است.

فعالیت 75 هزار داعشی در توئیتر، تلگرام و شبکه‌های اجتماعی

هادیان‌فر با تاکید بر لزوم ورود سازمان اینترپل به مبارزه جدی و همه‌جانبه با فعالیت گروه تروریستی داعش در فضای مجازی گفت: ما در نشست اخیر سازمان اینترپل گزارش مبسوطی از فعالیت 75 هزار نیروی داعش در شبکه‌های اجتماعی توئیتر، تلگرام، فیسبوک و پرووایدرهای دیگر ارائه دادیم و خواستار ورود جدی اینترپل به برخورد همه‌جانبه با فعالیت سایبری این گروهک تروریستی شدیم.

هیچ ایمیلی از اتباع ایرانی در حمله سایبری به یاهو هک نشد

رئیس پلیس فتای ناجا در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم، در خصوص ورود پلیس فتای ایران به ماجرای هک شدن چند میلیارد ایمیل شرکت یاهو و شکایت کاربران ایرانی از هک شدن ایمیلشان در این حملات سایبری گفت: خوشبختانه هیچ گزارشی از هک شدن ایمیل‌های اتباع ایرانی در این ماجرا به دست پلیس نرسیده است و ما آمادگی داریم در صورت ارائه هرگونه اطلاعات، بررسی‌های لازم را انجام دهیم.

هکر مهمان ماه عسل تمام حقیقت را نگفت

وی در پایان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره هکری که چندی پیش در برنامه ماه عسل حاضر شده بود و عنوان شد که پلیس فتا پیگیر تخفیف مجازات وی خواهد شد، گفت: متأسفانه در این برنامه تمامی حقیقت پرونده این فرد عنوان نشد در حالی که تعداد شکات و مالباختگان این فرد به اندازه‌ای زیاد بود که این مجرم سال‌ها به دنبال جلب رضایت آنها بود و افراد بسیاری به دنبال اقدامات مجرمانه وی مال خود را از دست دادند ولی اداره حقوقی پلیس فتا با توجه به کم سن و سال بودن این فرد و ابراز ندامت وی پیگیر است تا در صورت امکان عفو یا تخفیف مجازات، پیگیری‌ های لازم را انجام دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر