jamejamonline
زنجان عمومی کد خبر: ۹۵۰۵۷۰   ۰۷ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۳:۵۵

طرح کاشت «یک درخت به ازای هر زوج یا تولد نوزاد» بر جذابیت پارک‌ها و فضای سبز استان زنجان افزوده است.

کاشت درخت به بهانه ازدواج + عکس

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از زنجان، با توجه به توسعه آپارتمان نشینی و ماشینی شدن زندگی، گسترش کارخانجات و آلودگی روز افزون هوا و درنتیجه افزایش بیماری ها، سازمان پارک‌ها سیاست افزایش میزان درختکاری و گسترش عمودی فضای سبز در شهر زنجان را در اولویت کاری خود قرارداده است.

در همین راستا طرح کاشت درخت به ازاء تولد هر نوزاد و ثبت هر ازدواج توسط شورای اسلامی شهر پیشنهاد و تصویب گردید.

این طرح در بهمن ماه سال 94 مصوب شد وپس از بررسی های صورت گرفته با عقد تفاهم نامه سه جانبه فی مابین شهرداری زنجان ، سازمان ثبت احوال واداره کل منابع طبیعی استان زنجان از تیر ماه سال 95 به مرحله اجرا در آمده است.

هدف از اجرای این طرح، ترویج فرهنگ درختکاری وتوسعه فضای سبز در میان خانواده ها وافزایش میزان مشارکت شهروندان در امر توسعه ،حفظ ونگهداری فضای سبز می باشد تا کودکان از همان ابتدای تولد نسبت به فضای سبز واهمیت درخت وطبیعت در زندگی انسان ها واقف باشند ودر آینده نیز در حفظ و صیانت از این میراث های ماندگار کوشا باشند.

با اجرای این طرح وکاشت نهال در بدو تولد هرنوزاد اهمیت کاشت درخت را در زندگی انسانها یاد آور می شویم وهر کودک با تولد خود سرزمینی سبز را به نسل های آینده هدیه می کند.

شایان ذکراست؛ کسی که نهال را می کارد مالک معنوی آن می باشد.برای هر درخت شناسنامه ای تهیه شده که به مالک معنوی درخت تحویل می گردد.

محل غرس نهال در پارک جنگلی گلستان در ورودی جاده تبریز می باشد که زمان دقیق کاشت درخت به والدین وزوج ها اعلام می گردد.

فوزیه مهدیون - خبرنگار جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
كسرا
-
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
چه رسم خوبی همچین رسمی در زمان كهن نیز در برخی مناطق وجود داشته است . ای كاش این رسم سراسری شود
۰
۰

سرویس زنجان - یادداشت

بیشتر
پویش زیارت اربعین در زنجان برگزار می‌شود

پویش زیارت اربعین در زنجان برگزار می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به پویش برگزاری مراسم زیارت اربعین در منازل گفت: با توجه به شرایط کرونایی تاکید و دستورالعمل ستاد اربعین، صیانت از سلامت مردم است.

نیازمندی ها