jamejamonline
گوناگون خبر کد خبر: ۹۴۹۲۰۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۹:۲۸

اختصاصی جام جم آنلاین / گزارش تصویری

عکس های منتخب حیات وحش 2016 نشنال جئوگرافیک

نشریه معتبر نشنال جئوگرافیک ( National Geographic) مانند هرسال در بخش های مختلف از جمله حیات وحش از میان عکس هایی که برایش ارسال می شوند طی چند مرحله بهترین ها را انتخاب کرده و در نهایت برندگان نهایی را معرفی می کند.

عکس های منتخب حیات وحش 2016 نشنال جئوگرافیک

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نشنال جئوگرافیک، حیات وحش یکی از سوژه هایی که طرفداران زیادی دارد. هم اکنون ، از میان هزاران عکس های ارسالی ، نشنال جئوگرافیک دهها عکس حیات وحش را انتخاب کرده و تا قبل از پایان سال 2016 از بین آنها برگزیدگان نهایی را مشخص می کند.

برای این گزارش تصویری 10 عکس را انتخاب کرده ایم. بدیهی است در فرصت های مناسب از میان مجموعه های عکس های منتخب 2016 نشنال جئوگرافیک گزارش های تصویری بیشتری ارائه خواهند شد.

1- حمله اسب آبی نر برای دفاع از قلمرو اش در آبهای رودخانه چوبه در منطقه کاسانه کشور بوتسووانا ، عکاس: Sam Kurtul .2 - رویارویی عقاب دم سفید با روباه قرمز بر سر یک ماهی در دریاچه یخزده فوهرن منطقه نمورو جزیره هوکایدو در شمال مجمع الجزایر ژاپن، عکاس: Karen Prisby .

3 - پلنگ ماده در منطقه مون در دلتای اوکاوانگو کشور بوتسووانا، عکاس: Natashia B .

4 - لاک پشت درنده با آرواره هایی برنده یک شکاچی است که از پرندگان کوچک ، ماهی ها، مارها ، جوندگان و سایر گونه های لاک پشت تغذیه می کند اما در منطقه وودلند بیچ ایالت دلاویر آمریکا خودش مورد حمله پشه های خونخوار قرار گرفته است، عکاس: Jerry am Ende .

5 - ماهی آزاد پس از طی هزاران مایل می خواست برای جفت گیری به رودخانه زادگاهش باز گردد اما در رودخانه والدز ایالت آلاسکا آمریکا در میان آرواره های یک خرس گریزلی گرفتار شده است، عکاس: Harinder Singh .

6 - ماده شیر حاضر به جفت گیری با شیر نر نیست و در ریفت ولی ماسایی مارا در کنیا برای او چنگ و دندان نشان می دهد، عکاس: Chris Schmid .

7 - نبرد نریان های وحشی در فصل جفت گیری در فلات مرتفعی در ایالت کلورادو آمریکا ، عکاس: Cheryl Tyson .

8 - یک مامولک گونه جکو در فصل باران موسمی در نومه آ بروونس جنوبی در جزیره کالدونیای جدید با زبانش حدقه چشمش را می لیسد، عکاس: Harry Lyndon-Skeggs .

9 - یک کرگدن سیاه پس از طلوع آفتاب در ریفت ولی ماسایی مارا در کنیا، عکاس: Laurent Breillat .

10 - حواصیل بزرگ آبی در انچینو ایالت کالیفرنیا آمریکا آماده بلعیدن یک ماهی که شکار کرده است، عکاس: brian valente .


گزارش : بهرام افتخاری / جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: