jamejamonline
فارس عمومی کد خبر: ۹۴۷۰۷۵   ۲۹ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۷

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: برای کنترل ترافیک و مبارزه با آلودگی هوا، کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو در شیراز راه اندازی می شود.

سه‌شنبه‌های بدون خودرو در شیراز

به گزارش جام جم آنلاین از شیراز، ناصر شمس در جمع خبرنگاران با اعلام راه اندازی کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو در شیراز اظهار داشت: اولین سه شنبه بدون خودرو همزمان با عید غدیر خیابان عفیف‌آباد شیراز به پیاده راه تبدیل شده و هیچ خودرویی به مدت ۲۴ ساعت در این خیابان تردد نمی‌کند.

وی افزود: چهار پارکینگ دائم و موقت در محدوده خیابان عفیف‌آباد به شکل رایگان در این روز برای توقف خودروهای شهروندان در نظر گرفته شده و با هماهنگی قبلی، امکان استفاده رایگان از خطوط اتوبوسرانی از پایانه‌های قصردشت، شهید دستغیب و نمازی به سمت خیابان عفیف‌آباد نیز فراهم شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز تصریح کرد: در بسیاری از کشورهای جهان، سه‌شنبه‌های بدون خودرو، اجرایی شده است امیدواریم با انجام اقدامات فرهنگی و تبلیغاتی مناسب، زمینه ارتقاء آگاهی‌های مردم را فراهم کنیم و با ایجاد زیرساخت‌و جذابیت‌های لازم، شهروندان را ترغیب کنیم که روزهای سه‌شنبه بدون خودرو شخصی در شهر تردد کنند.

شمس گفت: «بلوار رحمت» به عنوان اولین بلوار کشور در شیراز هوشمند شده است. بر این اساس از 15 مهرماه در محدوده این بلوار، کنترل ترافیک در ابعاد مختلف و کاملا مکانیزه انجام می‌شود.

معاون شهردار شیراز ادامه داد: در این محور، تمام رفتارهای ترافیکی شهروندان و تخلفات رانندگی راکبان خودرو و موتورسیکلت، کنترل شده و اعمال قانون می‌شود.

به گفته وی، از زمان آغاز طرح کنترل هوشمند ترافیک، تخلفاتی نظیر سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عبور از روی خطوط، لایی کشیدن و حرکات مارپیچ، نداشتن کلاه ایمنی برای موتورسواران و ... توسط دوربین‌های کنترلی بسیار پیشرفته ثبت شده و به سرعت اعمال قانون برای متخلف انجام می‌شود. ضمن این که ظرف سه ثانیه بعد از وقوع تخلف، ثبت تخلف به راننده اعلام و ظرف مدت یک دقیقه میزان جریمه اعمال شده به فرد اطلاع‌رسانی خواهد شد و پس از آن قبض جریمه و مستندات، به نشانی پستی ارسال می‌شود.

فاطمه اسدزاده - خبرنگار جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها