jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۳۵۴۳۵   ۳۱ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۳:۰۶

یک استاد دانشگاه گفت: بنده 10 سال است که روی موضوع بی وفایی و خیانت همسر کار و تحقیق میدانی می کنم و از نزدیک شاهد این هستم که تعداد مراجعان به کلینیک های روانشناسی و روانپزشکی که از خیانت همسر شکایت دارند، نسبت به گذشته افزایش یافته است.

افزایش شکایت از همسر به خاطر خیانت

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا، رئیس انستیتو روانپزشکی تهران با هشدار نسبت به اینکه شکایت از خیانت همسر در جامعه افزایش یافته است، گفت: مردان نسبت به زنان بی بند و بار تر هستند ولی در سال های اخیر زنان نیز برای خیانت جرات پیدا کرده اند.

جعفر بوالهری، استاد روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران نسبت به افزایش خیانت به همسر ابراز نگرانی جدی کرد و افزود: سریال های ماهواره ای یکسره و با برنامه ریزی دقیق مشغول ترویج، تبلیغ و آ موزش خیانت به همسر هستند اما در کشور و از طرف مسئولان هیچ تلاشی برای مقابله با این تهدید مهم انجام نمی شود.

وی گفت: بنده 10 سال است که روی موضوع بی وفایی و خیانت همسر کار و تحقیق میدانی می کنم و از نزدیک شاهد این هستم که تعداد مراجعان به کلینیک های روانشناسی و روانپزشکی که از خیانت همسر شکایت دارند، نسبت به گذشته افزایش یافته است.

بوالهری افزود: با وجود تبلیغات وسیع و سنگین شبکه های ماهواره ای برای ترویج خیانت به همسر، هیچ آموزشی حتی در حد آموزش الفبای وفاداری به همسر در جامعه دیده نمی شود، پدر و مادرها چنین آموزشی را به فرزندان منتقل نمی کنند، آموزش مشخصی قبل از ازدواج وجود ندارد و در جامعه نیز در این زمینه آموزشی دیده نمی شود.

وی گفت: واقعیت این است که بسیاری از ما روش وفاداری به همسر را بلد نیستیم و هیچ مشاوره ای نیز در این زمینه وجود ندارد، هیچ سازمان و نهادی نیز متولی این مسئله نیست و با صراحت بگویم با وجود این تهدید جدی در کشور هیچ کس کاری نمی کند.

بوالهری افزود: اما از آن طرف در ماهواره ها برای ترویج خیانت متولی وجود دارد و با برنامه ریزی دقیق ارتباط باز و آزاد را در خانواده های ایرانی تشویق می کنند به حدی که برخی فکر می کنند که اگر به همسرشان وفادار بمانند، به خودشان خیانت کرده اند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایرنا که اگر خیانت به همسر افزایش یافته است میزان آن چقدر است، گفت: هیچ تحقیق آماری دقیقی در این زمینه انجام نشده است و فقط در حد چند پایان نامه تحقیقات کوچکی انجام شده است بنابراین آمار و ارقامی در این زمینه نداریم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایرنا که آیا در مسئله خیانت بین زنان و مردان ایرانی تفاوتی مشاهده می شود یا نه، گفت: مردان بی بند و بارتر هستند اما در سالهای اخیر زنان نیز جرئت پیدا کرده اند، البته این استنباط بنده به عنوان یک روانپزشک و یک مشاهده گر جامعه است و آمار و رقمی در این زمینه ندارم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
كارمند مفلس
-
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
این روزها زنان با دل و جرات بیشتری به روابط نامشروع فكر میكنند شاید به خاطر لجاجت با خیانت آقایان اگر كسی اهل اینجور كارها نباشد در بعضی گروهها جا ندارد حداقل باید در حد مكالمات نامشروع در زندگیت جا بگذاری دنیای بدی شده است
۰
۰
همی
-
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
فرهنگ غرب فرهنگ بی قید و بندیست و مشاهده می شود مردم نیز تمایل دارند ، پس جای شكایت نیست....
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
بلوچی هستم بی ادبیه اماواقعلامردها بی بندبارترازخانومهاهستن این آقایون هستن كه خانمهارو پرومی كنن مردخوب می تونه زن روببره بالا همین طورمردبد زن رو بدبخت می كنه
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
بلوچی هستم بی ادبیه همین طوركه مرد بد زن رو پایین میاره و خیانت رو بیشترمی كنه ازطرفی ستون خونه كه مردی بی غیرت باشه ازاین بهترنمی شه. همان طور كه مرد خوب باشه همیشه قانون برقراره دوست داشتن هم پایداره و خیانت دراون زندگی وجودنداره. به امیدزندگی بهتركه توش هیچ خیانتی نباشه آمین
۰
۰
مارگاریتا
-
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
به نظرم این فرضیه كه ماهواره و سریالهایش با كشورمان چنین كرده اشتباه است. موضوع اینجاست كه خیانت در ایران به نسبت كشورهای دیگر بیشتر بوده و حتی كشورهای به اصطلاح بی بند و بار هیچیك خیانت به همسر و فرزند به این شدت نبوده پس ریشه در تربیت و جامعه است نه در ماهواره و دیگر چیزها و اولین مشكل سخت بودن طلاق است كه وقتی نمی توانند از هم جدا شوند طبیعی است كه بهم خیانت داشته باشند چون كسی كه تصمیم به جدایی گرفت یعنی دیگر همراهش را نمیخواهد
۰
۰
م- م
-
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
به نظرم ریشه و دلیل خیانت و بی وفائی ها، از نظرخانوادگی در ایمان سست و تربیت نادرست و از منظر اجتماعی به خاطر اختلافهای طبقاتی و پارتی بازیها می باشد.
۰
۰
حسین
-
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
خشت اول گر نهد معمار كج تا ثریا می رود دیوار كج
با سلام و ادب و احترام
همیشه خیانت ها جنبه بی فرهنگی و بی بندوباری رو ندارن . علل مختلفی باعث خیانت میشه كه یكی از اونها فقر فرهنگیه
عدم درك متقابل زن و مرد
بی مسئولیتی برخی مردان در برابر عواطف زنانه
نارضایتی های جسمی طرفین
بد اخلاقی
عوض شدن جایگاه زن و مرد كه گاهی مردان رفتار زنانه بخودشون میگیرن . خانمها بشدت از این رفتارها بدشون میاد و مردانی رو میپسندن كه رفتارشون مردانه باشه و دچار یه جور خلاء تو زندگیشون میشه
عدم كنترل احساسات زوجین در برابر كسی كه حس می كنن از همسرشون برتره كه گاهی امكان داره این حسشون اشتباه باشه و گول ظاهر افراد رو بخورن و از نیت های طرف خبر دار نباشن و در دام بیفتن
و خیلی از مسائل دیگر ... مخصوصا ارتباطات زیادی كه از طریق شبكه های اجتماعی صورت میگیره و پر از دروغ و نیرنگه متاسفانه .گاهی اوقات افراد پول خرج میكنن تا یه عكس دلخواه بگیرن تا در صفحه اجتماعی خودشون قرار بدن
مسائل مالی
نبود شغل
و تنوع طلبی مردان كه در زنان به ندرت اتفاق میافته و بیشتر زنان گول وعده های مردان رو میخورن كه قول وفاداری و ادعای درك بالا نسبت به همسران زنان شوهردارو دارن
ای كاش قبل از اینكه رابطه شروع بشه چند دقیقه ای بنشینیم فكر كنیم بعد تصمصم بگیریم نه زمانی كه كار از كار گذشت و زندگی خودمون رو با دست خودمون نابود كردیم .

انشاا... مشكل همه كسانی كه این اتفاق های ناگوار براشون افتاده حل بشه و زندگی شادی داشته باشن
موفق باشید .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها