jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۴۷۰۵   ۳۰ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: در میدان‌های مشترک نفتی با عربستان، عراق، کویت و قطر که اکنون آنها با چنگ و دندان کار می‌کنند باید هر چه زودتر دست‌به‌کار شویم و با جذب سرمایه‌های جدید سهم خود را برداشت کنیم.

به گزارش ایلنا، بیژن عالی‌پور با رد ادعای برخی نمایندگان مجلس مبنی بر مخالفت این شرکت با مدل جدید قراردادهای نفتی، با کارشناسی خواندن مدل جدید قراردادهای نفتی افزود: اینجانب بهعنوان مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و همه مدیران و همکاران ما تابع سیاست‌های دولت هستیم و منتظریم هر چه زودتر مدل جدید قراردادهای نفتی اجرایی شود تا بیش از این وقت را از دست ندهیم.

وی با اعلام این که اجرایی شدن هر چه زودتر این قراردادها به افزایش تولید نفت خام از میدان‌های مناطق نفتخیز جنوب می‌انجامد، تصریح کرد: کارشناسان مختلف و هیات دولت در دو سال گذشته انواع بررسی‌های کارشناسی را روی مدل جدید قراردادهای نفتی داشته‌اند و به سخنان همه منتقدان گوش داده شده و اصلاحات انجام شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با کارشناسی خواندن مدل جدید قراردادهای نفتی، نگاه خود را به آن مثبت دانست و با اعلام این که کارشناسان وقت زیادی برای تدوین این مدل قراردادی گذاشته‌اند، یادآور شد: مدل جدید قراردادهای نفتی در کمیته اقتصادمقاومتی به ریاست آقای اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور هم اصلاح و تصویب شده است.وی افزود: متاسفانه بارها اشخاص مختلف مدعی شده‌اند شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مخالف اجرای مدل جدید قراردادهای نفتی است، اما بنده با صراحت تمام اعلام می‌کنم این ادعا کذب است.

عالی‌پور تصریح کرد: با توجه به شرایط مالی موجود، خواست ما هم این است هر چه زودتر مدل جدید قراردادهای نفتی اجرایی شود و در چنین شرایطی ما هم می‌توانیم به تولید زودهنگام دست یابیم. مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، اجرایی نشدن برخی طرح‌ها را ناشی از کمبود نقدینگی دانست که با نهایی شدن قراردادهای جدید نفتی می‌توان شاهد به سرانجام رسیدن این طرح‌ها بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر