jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۹۳۳۵۳۷   ۲۶ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۴:۱۲

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان از دستگیری عامل انفجار خودرو گشت یگان امداد مریوان که موجب شهادت یکی از ماموران پلیس شده بود، پس از گذشت ۱۶ ساعت از وقوع حادثه خبر داد.

عامل شهادت مامور ناجا در کردستان دستگیر شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سرهنگ جعفر آژنگ اظهارداشت: عامل انفجار خودرو گشت یگان امداد مریوان که در نوزدهم مرداد ماه با پرتاب شیء انفجاری به داخل خودرو موجب شهادت ستوانسوم عبدالله مروتی و زخمی شدن دو نفر دیگر از همکاران وی شده بود طی گذشت ۱۶ ساعت از وقوع حادثه شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

وی افزود: با بررسی صحنه حادثه و استخراج فیلم های ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته، یک نفر مظنون شناسایی و در یک عملیات از پیش طراحی شده دستگیر شد.

آژنگ افزود: در بازرسی از منزل مظنون مقادیری مشروبات الکلی، افشانه دفاع شخصی،قمه و چندین سیم کارت بدست آمد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: با دعوت از برخی افراد مورد اطمینان و تطابق عکس و فیلم و رویت آنها توسط معتمدان و همچنین مواجهه حضوری بین مظنون اصلی و مجروحان این حادثه در بیمارستان فجر مریوان و شناسایی تصاویر متعلق به متهم در فیلم های ضبط شده توسط دو نفر از نزدیکان وی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی پلیس، فرد مظنون عامل اصلی حادثه فوق شناخته شد و همراه با ادله ، مدارک، شواهد و مستندات کافی به مقام قضایی تحویل داده شد.

وی تصریح کرد: در پایان تحقیقات، مقام قضائی با توجه به محتویات و ادله موجود در پرونده و رجوع به سوابق مجرمانه قبلی متهم از قبیل اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در یکی از گروهک های معاند او را به اتهام محاربه، قتل عمد، ایراد ضرب و جرح عمدی ماموران، تخریب اموال سازمانی و دولتی، اخلال در نظم عمومی، نگهداری مشروبات الکلی، نگهداری افشانه دفاع شخصی و تجهیزات پلیسی مجرم شناخته و با قرار بازداشت موقت به زندان مرکزی مریوان منتقل کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی،
مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی، مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

" آذربایجان غربی به عنوان بستری مناسب برای سرمایه گذاری، یکی از امن ترین استان های کشور است " این شاید شاه بیت سخنرانی سال های اخیر مسئولان ملی و استانی در شمال غربی ترین استان کشور باشد .

رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها