jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۳۲۴۱۷   ۲۴ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۷:۴۰

پرونده انتشار تصاویر شخصی افراد در شبکه اجتماعی تلفن همراه توسط یک نوجوان 15 ساله شیرازی کشف شد.

دستگیری اغفالگر سایبری پسران نوجوان در فارس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ حسینی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: یک بانوی شیرازی با حضور در پلیس فتا استان فارس شیراز چندی پیش متوجه تغییر در رفتار پسر 15 ساله ‌اش شده است و وی به طور مشکوکی تا نیمه‌ های شب مشغول کار کردن با تلفن همراه خود است.

وی ادامه داد: مادر این پسر پس از زیر نظر گرفتن فرزند نوجوانش و صحبت با وی متوجه می‌شود که وی با دختری 25 ساله در یکی از کافی نت‌ های شهر آشنا شده و دختر با صحبت‌ های اغوا کننده پسر را اغفال و با دادن شماره تلفن به پسر رابطه آنها در شبکه اجتماعی واتساپ ادامه پیدا کرده و در نهایت با جلب رضایت پسر، ارسال عکس دختر و چندین عکس شخصی از طرف پسر برای این خانم ارسال شده است و بعد از چند روز دختر پسر را تهدید می‌کند اگر مبلغ دو میلیون تومان برایش واریز نکند عکس‌ هایش را برای خانواده‌ اش و در اینترنت پخش می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان فارس بیان کرد: با تلاش کارشناسان فنی پلیس فتا برای یافتن متهم و جلوگیری از انتشار تصاویر این نوجوان، بعد از دو روز مشخص شد پرونده این متهم تنها به جریان پسر نوجوان 15 ساله ختم نمی‌شود و او شاکیان مشابه دیگری نیز دارد.

سرهنگ حسینی تصریح کرد: متهم طی یک عملیات اطلاعاتی شناسایی، دستگیر و پس از آن که به جرم خود اقرار کرد با تشکیل پروند به مراجع قضایی معرفی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر