فعال معروف عربستانی گوشه‌ای از فساد اخلاقی و تن پروری و خوشگذرانی شاه سعودی و همراهانش را درسایه جنگ این کشور علیه یمن فاش کرد.
کد خبر: ۹۳۲۱۲۱
افشاگری تازه مجتهد دربارۀ فساد خاندان سعودی

به گزارش جام جم آنلاین پایگاه خبری شبکه العالم، "مجتهد" که به دلیل انتشار خبرها و اسرار پشت پرده خاندان حاکم در عربستان از طریق شبکه‌های اجتماعی شهرت و هواداران بسیاری را در این کشور کسب کرده است، در تازه ترین افشاگری خود در تویتر، به هزینه های گزاف سفر سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی و بیش از 4000 هزار همراهش به شهر طنجه مغرب پرداخت.

وی در اشاره به جنگ عربستان علیه یمن نوشت: "درحالی که جوانان ما زیر آتش قرار دارند، ملک سلمان و فرزندش محمد و بیش از 4000 هزار همراه در ناز و نعمت، خوشگذرانی، فساد و بی شرمی زندگی می کنند که در ذهن نمی گنجد.

مجتهد، هیئت همراهان شاه سعودی را به رده های مختلف تقسیم کرد و نوشت: رده اول هیئت همراه را خانواده و افراد بسیار نزدیک تشکیل می دهند که با شاه و فرزندش محمد در سه کاخ مجلل در طنجه اقامت دارند.

وی افزود: محمد بن سلمان نه تنها به همین اندازه بسنده نکرده است بلکه درحال ساخت کاخی است که از نظر جلال و جبروت فراتر از کاخ دلما بهجه در ترکیه است و احتمالا هزینه ساخت آن از یک میلیارد ریال سعودی فراتر برود.

این فعال عربستانی تصریح کرد: رده دوم را دوستان نزدیک محمد بن سلمان و تیپ ارتش و گارد سلطنتی تشکیل می دهند که صدها ویلای تروریستی را در منطقه الرمیلات و جاده اشقار به اقامت خود اختصاص داده اند. رده سوم را نیز درباریان و کارمندان بلندپایه دربار پادشاهی و شخصیت های مهم تشکیل می دهند اما شانس آنها از رده های بالایی کمتر است و در ویلاهای هتل فرح طنحه اقامت گزیده اند. چهارمین رده را سایر اعضای همراه شاه اعم از کارمندان عادی و دوستانِ دوستان و کسانی که با واسطه به این سفر آمده اند، تشکیل می دهند. آنها در هشت هتل که اکثر اتاق های آنها رزور شده است، اقامت دارند.

مجتهد گفت: هتل فرح طنحه و کنزی سولازور و موفنبیک و رویال تیولیب و هیلتون طنجه و هیلتون گاردن و حدود نصف هنل المزه از جمله این هتل ها هستند.

به نوشته مجهتد، هزاران خودرو با راننده به طور 24 ساعته اجاره شده است که این خودروها نیز نظیر محل های اقامت، بین رده های مختلف همراه شاه تقسیم شده است.

این فعال عربستانی نوشت: رولزرویس و بنتلی برای رده اول، مرسدس بنز برای رده دوم و پژو و خودروهای لوکس کمتر برای رده سوم و در نهایت اتوبوس های مرسدس بنز برای حمل و نقل گروهی اختصاص یافته است.

به نوشته مجهتد، دربار پادشاهی هتل ها و ویلاها و خودروها را از دو هفته قبل از ورود شاه و هیئت همراه تا دو هفته بعد از رفتن وی در پایان ماه اوت جاری رزور کرده است چرا که شاه سعودی تقریبا در نیمه ماه ژوئیه وارد شد و پایان ماه اوت آنجا را ترک خواهد کرد. با این حساب، هتل ها و ویلاها و خودروها دو ماه و نیم کامل یعنی 75 روز رزور خواهد بود.

با ارزیابی تعداد اتاق ها و خودروها، هزینه روزانه اقامت و استفاده از خودرو حدود 40 میلیون ریال سعودی است. علاوه بر این 10 میلیون ریال سعودی نیز هزینه معیشت روزانه است. در کل، هزینه روزانه در پایین ترین برآورد، 50 میلیون ریال سعودی است.

مجتهد نوشت: اگر 50 میلیون ریال سعودی را در 75 روز ضرب کنیم، هزینه سفر شاه سعودی چیزی بین چهار تا 5 میلیارد ریال یعنی معادل حقوق یک سال کامل 40 هزار سرباز سعودی می شود. این هزینه ها جدای از هزینه های شرم آور هیئت سعودی از فساد اخلاقی گرفته تا شرب خمر و مواد مخدر و فحشا است؛ به حدی که صدای خود اهالی صنجه را نیز درآورده است.

وی افزود: تقریبا همه روسپی های مغرب نیز به طنجه سرازیر شده اند زیرا درآمد یک شب آنها مساوی حقوق یک سال یک پرستار در مغرب است".

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها